Poprzedni Strona domowa Poziom wyżej

Komunikat Nr 3/2016

Poznań, dnia 22 września 2016 r.

Wiórek – Rogalinek – Niwka

1 października 2016 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 13 km. Wyjazd z pętli Starołęka autobusem linii nr 527 o godz. 10:05. Możliwy powrót z Rogalinka autobusem PKS o godz. 12:27 (w Poznaniu o godz. 13:05), z Niwki autobusem ZTM linii nr 651 na Dębiec o godz. 13:37 albo o godz. 16:07, z Niwki autobusem EKO-RONDO linii nr 642/643 na Dębiec o godz. 14:05, jednak najbardziej prawdopodobny powrót z dworca PKP w Puszczykówku pociągiem o godz. 13:57 (w Poznaniu o godz. 14:21) albo o godz.16:01 (w Poznaniu o godz. 16:24).
Podana godzina odjazdu autobusu linii nr 527 może ulec zmianie. Przed dniem wycieczki prosimy sprawdzić godzinę odjazdu autobusu tej linii na stronach internetowych lub na pętli Starołęka.
UWAGA: Wg komunikatu ZTM od 1 października 2016 r. rozpocznie się wymiana zwrotnic na rondzie Starołęka - przewidywane są zmiany w kursowaniu tramwajów jadących na Starołękę.
Organizacyjnie przygotował i prowadzi kol. Wojciech Czombik.

Fortyfikacje Miasta Poznania
zwiedzanie Fortu Winiary (Cytadeli)
oprowadza Pan Jarosław Jerzak z Poznańskiego Towarzystwa Przyjaciół Fortyfikacji

8 października 2016 r. - sobota

Spotkanie z organizatorem i oprowadzającym o godz. 11:00 koło haubic na schodach paradnych prowadzących na cmentarz (w pobliżu skrzyżowania Al. Armii Poznań z Al. Niepodległości). Przewidywana zbiórka pieniędzy za oprowadzanie.
Położony na Wzgórzu Winiarskim Fort Winiary (Cytadela) był centralnym fortem w strukturze poligonalnych umocnień Twierdzy Poznań i największym, zajmującym powierzchnię ok. 100 ha, fortem artyleryjskim w Europie. Ogólny jego zarys ukształtował się ok. 1842 roku.
Organizacyjnie przygotowała kol. Urszula Winiecka.

Atrakcje turystyczne letniska Puszczykowo
oprowadza Pan Maciej Krzyżański – regionalista zajmujący się Miastem Puszczykowo

15 października 2016 r. - sobota

Wyjazd z Dworca Głównego PKP w Poznaniu pociągiem o godz. 10:48 do Puszczykowa. Powrót z dworca PKP w Puszczykówku pociągiem o godz. 14:02 lub o godz. 16:07. Spotkanie z organizatorem i oprowadzającym na peronie w Puszczykowie. Przewidywana zbiórka pieniędzy za oprowadzanie.
(Podana godzina odjazdu pociągu może ulec zmianie. Przed dniem wycieczki prosimy sprawdzić godzinę jego odjazdu na stronach internetowych lub na dworcu PKP)
Organizacyjnie przygotował kol. Bogumił Kapczyński.

Zapalamy znicze - by wspominać tych, co odeszli

5 listopada 2016 r. - sobota

Spotkanie o godz. 11:00 przy ul. Grunwaldzkiej, przed bramą Cmentarza Junikowskiego, usytuowaną najbliżej ul. Cmentarnej.
Zachęcamy członków Koła do uczestniczenia w zapalaniu zniczy koleżankom i kolegom pochowanym na tym cmentarzu, ich wspominaniu oraz wspominaniu koleżanek i kolegów pochowanych na innych cmentarzach.
Organizacyjnie przygotował i prowadzi kol. Zbigniew Knapik.

Muzeum Narodowe
„Śladami wielkich mistrzów malarstwa polskiego”
oprowadza Pani Martyna Łukasiewicz

19 listopada 2016 r. - sobota

Spotkanie w holu muzeum przy ul. Marcinkowskiego 9 o godz. 11:30. Wstęp wolny, przewidywana zbiórka pieniędzy za oprowadzanie.

Muzeum Instrumentów i Przyrządów Geodezyjnych im. Bolesława Indyka

3 grudnia 2016 r. - sobota

Spotkanie w holu budynku Zespołu Szkół Geodezyjno – Drogowych im. Rudolfa Modrzejewskiego przy ul. Szamotulskiej 33 (między ul. Świt i ul. Brzask) o godz. 11:00. O unikatowym na skalę europejską muzeum szkolnym opowie i po nim oprowadzi Pan Leszek Zawilski nauczyciel z tej szkoły.

Muzeum Sztuk Użytkowych w nowej aranżacji
oprowadza Pani Aleksandra Podżorska

ODWOŁANE!
Zwiedzanie Muzeum Sztuki Użytkowej w dniu 17.12.2016 r. zostało odwołane z uwagi na przesuniecie terminu otwarcia muzeum. Otwarcie planowane jest w marcu 2017 r.

17 grudnia 2016 r. - sobota

Spotkanie przy kasie w holu muzeum, zlokalizowanym przy ul. Góra Przemysła 1 o godz. 11:00. Indywidualne opłacenie wstępu (bilet ulgowy 8 zł, bilet normalny 12 zł).
Zbiory muzeum, w znacznie bogatszej niż poprzednio ekspozycji, od 11 grudnia 2016 roku wystawione będą na czterech kondygnacjach połączonych ze sobą budynków: tzw. gmachu Raczyńskiego i Zamku Przemysła. Po zwiedzaniu wjazd na taras widokowy.
Z uwagi na to, że oprowadzana grupa nie może liczyć więcej niż 20 osób, prosimy najpóźniej do dnia 14 grudnia 2016 roku telefonicznie zgłaszać swój udział w zwiedzaniu Muzeum Sztuk Użytkowych albo na środowych dyżurach Koła albo organizatorowi imprezy (tel. 61 8541 511 i 665 287 127).
Organizacyjnie przygotowała kol. Urszula Winiecka.

Muzeum Instrumentów Muzycznych w nowej aranżacji
oprowadza muzykolog Andrzej Chylewski

14 stycznia 2017 r. - sobota

Spotkanie w holu muzeum przy ul. Stary Rynek 45 o godz. 11:00. Wstęp wolny.

Wieczór wspomnień turystycznych
Łotwa, Estonia

19 stycznia 2017 r. - czwartek

Spotkanie w klubie Oddziału Poznańskiego PTTK Winogrady na osiedlu Przyjaźni 5 d o godz. 18:00
Opowiadają i pokazują zdjęcia koleżanki Aleksandra Juchacz i Urszula Winiecka.
Organizacyjnie przygotowała kol. Stenia Matuszak.

Bardzo prosimy członków Koła PTTK nr 86 o uczestniczenie w zebraniu sprawozdawczo – wyborczym oraz o zgłaszanie, najpóźniej tydzień przed nim, e-mailami lub telefonicznie kandydatów na członków Zarządu Koła i Komisji Rewizyjnej.

11 stycznia 2017 r. - środa - o godz. 16:00 - zebranie Zarządu Koła oraz Komisji Rewizyjnej (rozliczenie działalności Koła z okresu od 1.01.2013 roku do 31.12.2016 roku).

7 lutego 2017 r. - wtorek - o godz. 17:00 - zebranie sprawozdawczo-wyborcze w „Oberży Pod Dzwonkiem” przy ul. Garbary 54.