Komunikat Nr 1/2002

13 marca 2002 r.

Z nadejściem wiosny Zarząd Koła Zakładowego PTTK nr 86 przy Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim w Poznaniu zaprasza swoich członków, pracowników Urzędu oraz wszystkich zainteresowanych krajoznawstwem i turystyką na kolejne imprezy.

Na wycieczki piesze zbiórka uczestników z wykupionym biletem na peronie przed odjazdem pociągu lub autobusu, bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia.

bullet16 marca 2002 - w sobotę - o godz. 10:00 zapraszamy do

Muzeum Narodowego

ul. Marcinkowskiego na drugą część zwiedzania, z przewodnikiem muzealnym nowej ekspozycji malarstwa, zbiórka w holu Nowego Gmachu.

bullet6 kwietnia 2002 - w sobotę - zapraszamy na 12-kilometrową wycieczkę

okolice Porażyna - część II

Prowadzą: kol. kol. Andrzej PŁOTKA i Zbyszek KNAPIK.
Wyjazd z dworca PKP o godz.10:10 - bilet wycieczkowy - powrotny do Porażyna.
Powrót pociągiem z Porażyna o godz. 15:50, w Poznaniu o godz.16:37.

bullet11 maja 2002 - w sobotę - zapraszamy na wycieczkę pieszą długości ok. 15 km

Obornickie Lasy
Lipa - Dąbrówka Ludomska - Wełna - Jaracz Młyn - Piłka - Lipa

Prowadzą: kol. Andrzej PŁOTKA.
Wyjazd z dworca autobusowego o godz. 8:10 (do Lipy kierunek Czarnków autobus KSK).
Powrót autobusem KSK, w Poznaniu o godz.17:20.

bullet18 maja 2002 - w sobotę - proponujemy trasę długości 10 km

Brzegiem Warty
Radojewo - najstarszy dąb na terenie miasta - Wilczy Młyn – Naramowice

Prowadzi kol. Andrzej PŁOTKA.
Wyjazd autobusem MPK nr 67 o godz. 9:00 z przystanku Małe Garbary, powrót ok. 14:30.

bullet25 maja 2002 - w sobotę - trasa długości 13 km

Ptaszkowo – Woźniki - Wojnowice

Prowadzi kol. Andrzej PŁOTKA.
Wyjazd z dworca PKP o godz.8:55 - bilet wycieczkowy do Ptaszkowa.
Powrót pociągiem, w Poznaniu o godz.16:37.

bullet15 czerwca 2002 - w sobotę

Autorska wycieczka autokarowa Urszuli Winieckiej - po północnej Wielkopolsce
przez Białośliwie, Krajenkę, Złotów, Górkę Klasztorną, Łobżenicę, Osiek n/Wartą, Gołańcz, Srebrną Górę

Wyjazd autokarem z barkiem kawowym o godz. 7:30 sprzed gmachu Urzędu, powrót ok. godz. 20:00. Koszt – członkowie Koła 30 zł, sympatycy 35 zł (obejmuje przejazd autokarem). Prosimy o zabranie ze sobą suchego prowiantu. Zgłoszenia do 5 czerwca.

Uwaga! Uwaga! Uwaga! Członkowie Koła, minęło nam 40 lat!

Główne uroczystości - 40-lecia naszego Koła nr 86

13-14 kwietnia 2002 sobota-niedziela

Ośrodek Edukacji Przyrodniczej w Chalinie koło Sierakowa
- tereny Sierakowskiego Parku Krajobrazowego

W programie:

przejazdy komfortowym autokarem,

zwiedzanie Sierakowa (dawny zamek Opalińskich i kościół pobernardyński),

bullet

spacery turystyczne na trasie: Góra k/Sierakowa – Chalin oraz Sieraków – rezerwat przyrody Buki nad jeziorem Lutomskim – możliwość przejazdu tras autokarem,

bullet

ścieżki dydaktyczne, ekspozycja przyrodnicza, grota

możliwość korzystania z rowerów,

nocleg w pokojach 2 i 3 osobowych,

bullet

w sobotę obiad i wieczorem uroczystości 40-lecia w wigwamie przy ognisku i pieczonej kiełbasce,

w niedzielę śniadanie.

Wyjazd autokarem w sobotę - 13.04 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego al. Niepodległości godz. 9:00.
Powrót w niedzielę ok. godz. 18:00 w Poznaniu.
Koszt członkowie Koła 35 zł, sympatycy 55 zł (obejmuje przejazd autokarem, nocleg obiad i kolację w sobotę, śniadanie w niedzielę).

bullet12 czerwca 2002 - w środę - o godz. 15.30 odbędzie się kolejne w pokoju organizacyjnym 4 A (w piwnicy budynku "B") zebranie Zarządu Koła.
bulletSkładki Członkowskie
Uchwałą Zarządu Głównego PTTK wprowadzono nową legitymację członkowską, pełniącą również funkcję Karty Rabatowej PTTK. W związku z tym do końca marca br. należy dostarczyć 2 zdjęcia legitymacyjne wraz z danymi personalnymi (nr PESEL, nr dowodu osobistego, data i miejsce urodzenia, adres, data wstąpienia do PTTK) i nową składką w kwocie:
bullet24,- członkowie pracujący
bullet12,- składka ulgowa (młodzież, emeryci, renciści, bezrobotni).

Na powyższe imprezy serdecznie zapraszamy