Komunikat Nr 1/2008

Poznań, dnia 9 kwietnia 2008 r.

Ostatnia aktualizacja: 28 kwietnia 2008 r.

Obserwatorium Astronomiczne

26 kwietnia 2008 r. - sobota

W programie: nowości, zwiedzanie obserwatorium, prelekcja, pokaz nieba.
Spotkanie uczestników o godz. 19.45 przy zbiegu ul. Grunwaldzkiej i Grochowskiej na parkingu przy kościele św. Jana Kantego, przejście na ul. Słoneczną. Składka 3,- zł na cele organizacyjne.
Zaprasza kol. Małgorzata CHYLEWSKA.

Wycieczka autokarowa:
W przestrzeni i czasie ...czyli astronomia i Napoleon...
Potarzyca k. Jarocina (planetarium im. J. Heweliusza) - Jaraczewo (osada znana od IV w. p.n.e.) - Witaszyce (prywatne Muzeum Wojen Napoleońskich), na trasie drewniane kościółki Golina i Panienka

20 września 2008 r. - sobota - UWAGA!!! Zmiana terminu wycieczki!!!

Wyjazd autokarem o godz. 8.00 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ul. Kościuszki, powrót ok. godz. 18.00.
Koszt 35,- zł - członkowie Koła, 40,- zł – sympatycy. Zgłoszenia na środowych dyżurach, najpóźniej do środy 7 maja br.
Zaprasza kol. Małgorzata CHYLEWSKA.

Tradycyjne spotkanie wielkopolskich turystów
w Puszczy Noteckiej - Błota k. Sierakowa

30 - 31 maja - 1 czerwca 2008 r. - piątek-sobota-niedziela

Koszt noclegów (warunki turystyczne) i kolacji w sobotę 60 zł. Dojazd indywidualny autobusem do Sierakowa, potem ok. 9 km pieszo (lub bezpośrednio samochodem). Zgłoszenia telefoniczne tel. 061 876 60 12.
Gwarantowana sprawdzona w ubiegłych latach sympatyczna, wesoła atmosfera.
Zaprasza kol. Jerzy SROCZYŃSKI.

Łopuchowo - Głęboczek - Zielonka - Tuczno

7 czerwca 2008 r. - sobota - trasa ok. 12 km

Wyjazd pociągiem z dworca głównego PKP o godz. 8.25, powrót z Tuczna o godz. 16.10, w Poznaniu o godz. 16.50.
Zaprasza kol. Ewa KNOPCZYK.

Wycieczka autokarowa z cyklu:
Drewniane kościółki Wielkopolski
Węglewo, Łagiewniki Kościelne, Kiszkowo, Rejowiec, Długa Goślina

21 czerwca 2008 r. - sobota

Wyjazd autokarem o godz. 8.00 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ul. Kościuszki, powrót ok. godz. 17.00.
Koszt 30,- zł - członkowie Koła, 35,- zł – sympatycy. Zgłoszenia na środowych dyżurach, najpóźniej do środy 18 czerwca br.
Prowadzi kol. Maria ROGACKA – pilot wycieczek.

"Żywy Skansen"
w Wielkopolskim Parku Etnograficznym na Lednicy

6 lipca 2008 r. - niedziela

Impreza prezentująca tradycyjne rzemiosło, prace gospodarskie domowe i rękodzielnicze, związane z codziennym i odświętnym życiem dawnej wsi, występy zespołów ludowych. Obowiązuje bilet wstępu.
Wyjazd z dworca głównego PKP do Lednogóry o godz. 8.07, powrót pociągiem z Lednogóry o godz. 16.51 (w Poznaniu 17.35) Należy wykupić bilet wycieczkowy powrotny do Lednogóry.
Trasa piesza po 4 km Lednogóra – Skansen i powrót.
Zaprasza kol. Ewa KNOPCZYK.

Ogród Botaniczny UAM w kwiatach - spacer

19 lipca 2008 r. - sobota

Spotkanie uczestników o godz. 10.00 przy wejściu głównym do Ogrodu przy ul. Dąbrowskiego.
Zaprasza kol. Aleksandra JUCHACZ - przewodnik turystyczny, z uprawnieniami oprowadzania po Ogrodzie Botanicznym.

Wzdłuż Warty od Cytadeli do Radojewa

2 sierpnia 2008 r. - sobota - trasa ok. 10 km

Spotkanie uczestników na przystanku autobusowym przy dworcu PKP Garbary ul. Szelągowska o godz. 10.00.
Powrót autobusem nr 67 z Radojewa ok. godz. 15.00.
Zaprasza kol. Aleksandra JUCHACZ - przewodnik turystyczny.

Zakrzewo – Lusówko

13 września 2008 r. - sobota - trasa ok. 7 km

Wyjazd z Ogrodów autobusem linii 04 o godz. 9.45. Powrót z Lusówka autobusem linii 01 o godz. 13.15 lub 14.20.
Zapraszają kol. kol. Andrzej PŁOTKA i Zbyszek KNAPIK.

10 września 2008 r. - środa - o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Zarządu Koła, jak zwykle w gmachu Urzędu, w naszym pokoju organizacyjnym 4a.

bulletGodziny odjazdów podano według rozkładów jazdy aktualnych na dzień wydania komunikatu. Ewentualne zmiany wyjazdów związane z zmianami w rozkładzie jazdy będą uaktualnione na środowych dyżurach i na naszej stronie internetowej.
bulletUczestnicy wycieczek ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia załatwiają we własnym zakresie oraz ponoszą pełną odpowiedzialność za spowodowane szkody podczas wycieczek.