Komunikat Nr 2/2004

Poznań, dnia 24 marca 2004 r.

Muzeum Poznańskich Bambrów

3 kwietnia 2004 - sobota – spotkanie o godz. 10.15 przy Muzeum Etnograficznym ul. Mostowa 7, a potem w zależności od aury spacer nad Wartą lub wspólna kawa.

Wycieczka na Dziewiczą Górę

17 kwietnia 2004 - sobota - 11 km z Kicina do Owińsk, lasami Puszczy Zielonki, zaprasza Zbyszek KNAPIK.
Wyjazd autobusem z ronda Śródka o godz. 9.40, powrót ok. godz. 15.00.

Wycieczka piesza na południe od Mosiny

8 maja 2004 - sobota - 13-kilometrowa trasa okrężna, częściowo znakowana.

Zaprasza Andrzej PŁOTKA.
Wyjazd do Żabna autobusem PKS z dworca autobusowego o godz. 9.40, powrót PKS-em z Żabna o godz. 15.59, w Poznaniu o godz. 16.50.

"Majówka" autokarowa

15 maja 2004 - sobota

Poznań - Polwica (miejsce urodzenia Ryszarda Berwińskiego) - Koszuty (dwór)- Czeszewo - Miłosław (pałac) - Winna Góra (siedziba i miejsce spoczynku gen. Jana Henryka Dąbrowskiego) - Poznań

Zaprasza Zarząd wraz z inicjatorem Zbyszkiem KNAPIKIEM na czele.
Wyjazd autobusem z barkiem kawowym o godz. 8.30 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ul. Kościuszki, powrót ok. godz. 19.00.
Koszt (obejmuje przejazd autokarem 180 km) 30 zł członkowie Koła, 35 zł sympatycy. Zgłoszenia na środowych dyżurach i wycieczce pieszej do dnia 12 maja br.
W trakcie wycieczki krótki spacer przez las, w trakcie którego obejrzymy dąb "Pradziadek" o obwodzie 810 cm, i jak zwykle wiele innych atrakcji.

Ogród Zoologiczny na Białej Górze

5 czerwca 2004 - sobota

Spotkanie o godz. 10.15 przy wejściu głównym przy ul. Krańcowej, zapraszają Prezes Zenon Piwoński wraz z Moniką Kurek.

"Bacówka" PTTK Oddział Rataje

zaprasza na spotkanie integracyjne wielkopolskich turystów

28 - 30 maja 2004 - piątek-niedziela

w Puszczy Noteckiej - Błota k/Sierakowa

Koszt dwóch noclegów i kolacji w sobotę 42 zł.
Zgłoszenia u organizatora kol. Jerzego Sroczyńskiego tel. 876-60-12 wraz z wpłatą lub na dyżurach w Kole, najpóźniej do końca kwietnia. Ilość miejsc ograniczona.
Gwarantowana wesoła atmosfera turystyczna.
Zarząd liczy na udział naszych członków i sympatyków.

Składki członkowskie na 2004r. nie uległy zmianie i płacimy:
bullet28,- członkowie pracujący,
bullet14,- składka ulgowa (młodzież, stypendyści ZUS, bezrobotni).

Prosimy o uregulowanie składek, na środowych dyżurach, w godz. 10.00-14.00, w gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, pokój 4a (przyziemie).
Również na środowych dyżurach można składać celem przedłużenia ważności legitymacje kadry programowej (Przodownicy Turystyki Górskiej, Pieszej itp.).

19 maja 2004 - w środę - o godz. 15.30 odbędzie się kolejne zebranie Zarządu Koła, jak zwykle w gmachu Urzędu, w pokoju organizacyjnym, podczas którego ustalimy nasze plany wakacyjne.

Wszystkich miłośników turystyki zapraszamy na nasze imprezy!