Komunikat Nr 2/2006

Poznań, dnia 15 marca 2006 r.

TURYSTYCZNY PRIMA APRILIS - PÓŁ ŻARTEM, PÓŁ SERIO

31 marca - 1 kwietnia 2006 r. - piątek - sobota

Na terenie Puszczy Noteckiej, w pensjonacie agroturystycznym „Żurawiniec” Mokrzec/Zwierzyniec.
Szczegóły organizacyjne i zgłoszenia wraz z wpłatą 60,- zł w terminie do środy 29 marca 2006 r.

Na życzenie uczestników kontynuujemy
Wieczór Wspomnień Turystycznych

5 kwietnia 2006 r. - środa - o godz. 18.00 - 352 spotkanie ilustrowane filmem "wideo"

"Perełki Azji południowo-wschodniej"

Spotkanie odbywa się w klubie PTTK WINOGRADY Osiedle Przyjaźni blok 5 d – piwnica.
Prelegent Franciszek BORZYSZKOWSKI z rodziną.

Obserwatorium Astronomiczne UAM

21 kwietnia 2006 r. - piątek

Spotkanie o godz. 18.50 na parkingu przy kościele św. Jana Kantego ul. Grunwaldzka lub przed wejściem do Obserwatorium ul. Słoneczna 36. Ze względu na ograniczoną ilość miejsca w sali obowiązują wcześniejsze zgłoszenia wraz ze składką ( 4,- zł) na opłatę za przedstawienie ekspozycji.
Zaprasza Ewa KNOPCZYK.

Wieża widokowa - Dziewicza Góra - 143 m. npm
Trasa: Kicin - Dziewicza Góra - Miękowo (lub Owińska)

13 maja 2006 r. - sobota - trasa ok. 11 km

Wyjazd autobusem miejskim o godz. 9.41, z dworca autobusowego rondo Śródka do Kicina.
Powrót autobusem podmiejskim ok. godz. 16.00.
Zaprasza kol. Andrzej PŁOTKA.

Wycieczka autokarowa: Mużakowski Park Krajobrazowy, Żagań

27 maja 2006 r. - sobota

Mużakowski Park Krajobrazowy (Muskauer Park) jest jednym z najznakomitszych przykładów sztuki ogrodowej XIX w. Park położony jest na granicy polsko-niemieckiej, po obu stronach Nysy Łużyckiej, powierzchnia ok. 1 000 ha. W 2005 r. został wpisany na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Wyjazd autobusem z barkiem kawowym o godz. 7.15 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ul. Kościuszki, powrót ok. godz. 20.00.
Koszt (przejazd autokarem 420 km i obiad) 40,- zł - członkowie Koła, 45 zł - sympatycy. Zgłoszenia na środowych dyżurach, najpóźniej do dnia 24 maja br.
Przy przekroczeniu granicy polsko-niemieckiej obowiązuje dowód osobisty lub paszport.
Prowadzi kol. Maria ROGACKA - zaprzyjaźniony pilot wycieczek.

Spotkanie wielkopolskich turystów
w Puszczy Noteckiej - Błota k. Sierakowa

2 - 4 czerwca 2006 r. - piątek - niedziela

Koszt 2 noclegów (warunki turystyczne) i kolacji w sobotę 50 zł. Zgłoszenia oraz szczegóły organizacyjne wraz z opłatą do końca kwietnia na naszych dyżurach.
Zapraszają: Ewa KNOPCZYK, Jerzy SROCZYŃSKI.

Trasa piesza:
Jeziory Wielkie - Czmoniec

24 czerwca 2006 r. - sobota - trasa ok. 12 km

Wyjazd o godz. 8.30 autobusem z dworca autobusowego na Ratajach (kierunek Zaniemyśl).
Powrót autobusem PKS o godz. 14.10, w Poznaniu o godz. 15.00.
Zaprasza kol. Andrzej PŁOTKA.

Wycieczka autokarowa: Krotoszyn - Zduny

1 lipca 2006 r. - sobota

Wyjazd autobusem z barkiem kawowym o godz. 8.30 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ul. Kościuszki, powrót ok. godz. 19.00.
W programie wiele atrakcji krajoznawczych i spacer na trasie (nieobowiązkowy).
Koszt (przejazd autokarem i posiłek) 32, - zł - członkowie Koła, 35,- zł - sympatycy. Zgłoszenia na środowych dyżurach, najpóźniej do dnia 28 czerwca br.
Prowadzi: kol. Jan JAJOR – przewodnik turystyczny, znany regionalista.

Rajd letni:
Radojewo - Marianowo leśniczówka - Biedrusko

15 lipca 2006 r. - sobota - trasa ok. 9 km

Wyjazd autobusem linii 67 o godz. 10.10 z dworca autobusowego rondo Śródka (lub następne przystanki na trasie autobusu: ul. Małe Garbary, Szelągowska, Naramowicka). Zakończenie rajdu w „Kuźni” w Biedrusku.
Powrót z Biedruska, autobusem gminy Suchy Las ok. godz. 15.00.
Zapraszają: kol. kol. Zbyszek KNAPIK, Ewa KNOPCZYK.

Spacer brzegami jezior przez:
Tuczno - Wronczyn – Promno

29 lipca 2006 r. - sobota - trasa ok. 11 km

Wyjazd autobusem podmiejskim gminy Czerwonak, o godz. 9.41, z dworca autobusowego rondo Śródka.
Powrót z Promna, pociągiem o godz. 14.42, w Poznaniu godz. 15.05 lub o godz. 15.44, w Poznaniu 16.10.
Zaprasza kol. Ewa KNOPCZYK.

5 lipca 2006 r. - środa - o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Zarządu Koła, jak zwykle w gmachu Urzędu, w naszym pokoju organizacyjnym Pi 4a.

Serdecznie zapraszamy miłośników krajoznawstwa!