Komunikat Nr 3/2002

11 września 2002 r.

Zapraszamy do udziału w jesiennych imprezach.

12 października 2002 - sobota - przejazd autokarem połączony z 12-kilomentrową trasą pieszą (w razie niesprzyjającej pogody możliwość skrócenia trasy)

2002 Międzynarodowy Rok Gór 2002
Antonin –
Pałac Myśliwski Radziwiłłów, gdzie bywał Fryderyk Chopin – Ostrzeszów – Wzgórza Ostrzeszowskie – Bałczyna (278 m n.p.m.) – Kobyla Góra (284 m n.p.m.) najwyższe wzniesienie Wielkopolski

Wyjazd autokarem z barkiem kawowym o godz. 8.15 sprzed gmachu Urzędu Wojewódzkiego. Powrót ok. godz. 19.30. Prosimy o zabranie prowiantu na drogę. Koszt przejazdu (350 km): członkowie Koła 25 zł, sympatycy 28 zł.

Zgłoszenia z wpłatą do 2 października na środowych dyżurach lub u członków Zarządu. Informacje telefoniczne wieczorem pod nr 65 69 742.

Wzgórza Ostrzeszowskie pod względem krajoznawczym są unikatem w Wielkopolsce. Tworzą zwarty wał o sfałdowanej wierzchowinie o stromych stokach ,wzniesionych 100-150 m ponad otaczające go kotliny. Charakterem swoim przypominają łańcuch górski, stąd często określane są mianem gór. Wzgórza Ostrzeszowskie stanowią południową granicę Wielkopolski. W przeciwieństwie do całej Wielkopolski, której krajobraz jest dziełem lądolodu skandynawskiego, Wzgórza Ostrzeszowskie pochodzenie swoje zawdzięczają ruchom tektonicznym skorupy ziemskiej. Tylko niewielka warstwa wierzchnia pagórków jest pochodzenia polodowcowego.

Wycieczki piesze

Na wycieczki piesze zbiórka uczestników z wykupionym biletem na peronie przed odjazdem pociągu lub autobusu, bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia.

bullet26 października 2002 - sobota - 14-kilometrowa wycieczka

Obrzycko – Kobylniki – czerwonym szlakiem

Prowadzi: kol. Eleonora PRUSSAK
Wyjazd autobusem PKS do Obrzycka o godz. 7.30 z dworca PKS ul. Towarowa, powrót autobusem PKS z Kobylnik o godz. 14.27.

bullet9 listopada 2002 - sobota - tradycyjny spacer

Cmentarz Junikowski

„Zapalamy znicze na mogiłach przyjaciół, znajomych, którzy odeszli”

Prowadzi: kol. Zbyszek KNAPIK
Spotkanie o godz. 10.15 przy wejściu na cmentarz, przy przedostatnim przystanku tramwajowym.

bullet16 listopada 2002 - sobota - 12-kilometrowa wycieczka

Karłowice – Dębogóra – Ludwikowo – Owińska

Prowadzi: kol. Andrzej PŁOTKA
Wyjazd autobusem z dworca przy rondzie Śródka o godz. 9.40 (autobus w kierunku Tuczna). Powrót z Owińsk ok. godz. 15.00.

bullet7 grudnia 2002 - sobota - 12-kilometrowa wycieczka

Wierzenica – Biskupice – Gorzkie Pole – Promno

Prowadzi: kol. Zbyszek KNAPIK
Wyjazd autobusem z dworca przy rondzie Śródka o godz. 9.40 (autobus w kierunku Tuczna). Powrót z Promna o godz. 13.20 lub 15.10.

bullet27 listopada 2002 - w środę - o godz. 15.30 odbędzie się w pokoju organizacyjnym kolejne zebranie Zarządu Koła.