Komunikat Nr 3/2003

Poznań, dnia 17 września 2003 r.

"Czas biegnie tak szybko, że należy cieszyć się każdą chwilą" - skorzystajmy z tej chwili spędzonej w gronie turystycznych przyjaciół i cieszmy się razem z uroków jesiennych krajobrazów na naszych wycieczkach.

Wycieczka piesza "na grzyby" w Nowotomyskie Lasy

18 października 2003 - sobota – wycieczka długości 10 km

Chrośnica - Nowy Tomyśl

Prowadzi kol. Anna ANDRZEJEWSKA (w razie braku grzybów zapewniamy grzyby w marynacie).
Dojazd koleją z biletem wycieczkowym-powrotnym do Chrośnicy. Wyjazd o godz. 10.22, powrót z Nowego Tomyśla o godz. 17.06, w Poznaniu o godz. 18.00.

Tradycyjny spacer zaduszkowy: Cmentarz Zasłużonych na Wzgórzu Św. Wojciecha, Cytadela
"Zapalamy znicze na mogiłach zasłużonych Wielkopolan"

8 listopada 2003 - sobota

Prowadzi: kol. Eleonora PRUSSAK.
Spotkanie o godz. 10.15 przy wejściu na Cmentarz (za hotelem Polonez) ul. Księcia Józefa.

Zwiedzamy Browar Lecha

12 listopada 2003 - wyjątkowo !!! środa godz. 16.00

Organizator kol. Eleonora PRUSSAK
W czasie wycieczki zapoznamy się z technologią warzenia piwa.
Zbiórka zainteresowanych przy ul. Szwajcarskiej 11 (Market M-1, przystanek autobusu 81). Wstęp 2 zł (w tym niespodzianka).

Wycieczka piesza: najbliższe okolice Poznania

22 listopada 2003 - sobota - trasa nieznakowana, 11 km

Cerekwica - Krzyszkowo - Żydowo - Sobota

Prowadzi kol. Andrzej PŁOTKA.
Wyjazd autobusem linii R-2 gminy Rokietnica, z pętli PST na Piątkowie o godz. 9.30, powrót z Soboty linią autobusową 07, o godz. 15.10.

13 grudnia 2003 - sobota - wycieczka trasą częściowo nieznakowaną, długości 10,5 km

Mosina - Baranówko - Drużyna

Prowadzą: kol. kol. Zbigniew KNAPIK, Andrzej PŁOTKA.
Wyjazd koleją z biletem wycieczkowym-powrotnym do Drużyny, z dworca głównego o godz. 10.20. Powrót z Drużyny o godz. 15.20, w Poznaniu o godz. 15.52.

10 grudnia 2003 - w środę - o godz. 15.30 odbędzie się kolejne zebranie Zarządu Koła, jak zwykle w gmachu Urzędu, w pokoju organizacyjnym (4a, piwnica).

Zasłyszane:

Tego lata nasi członkowie wędrowali w ukochanych górach.

Nasz najmłodszy członek Monika wraz z Prezesem Honorowym już po raz drugi spędzała wakacje w Białym Dunajcu, co wszystkim poleca - znakomici gospodarze, świetna kuchnia, a stamtąd wyruszała na wędrówki tatrzańskimi dolinami.

Sukcesem może się poszczycić Andrzej, który "wdrapał się" na Wielką Rycerzową w Beskidach, co zostało uhonorowane stosownym dyplomem, kto nie wierzy, dyplom jest do wglądu w dokumentacji Koła.

Silna grupa: Czesia, Maria i Ewa zamieniły się z piechurów w samochodowych rajdowców i zwiedziły, z Klubem Przodowników Turystyki Górskiej, fortyfikacje, zamki i trasy górskie w Górach Orlickich (Czechy).

Jeszcze silniejsza grupa: Ela, Basia, dwie Anie i Waldek zachwycały się wraz z klubowiczami z "Piechura" urokami Czeskiego Raju i Szwajcarii Czeskiej.

Na CZAK -(Centralny Zlot Aktywu Turystycznego) do Żar wybrała się Maria wróciła zachwycona atmosferą, bogatym programem turystycznym, głównie Mużakowskim Parkiem Krajobrazowym, stając się fanką CZAK-u.

Sabinka, Wojtek i Szymon przemierzali przy wspaniałej pogodzie Tatry Słowackie.

"Gdzie szum Prutu, Czeremosza" na Ukrainie, po wielokrotnych zachętach Prezesa Oddziału przekonała się. Ewa, wędrując szczytami i połoninami Gorganów i Czarnohory. Grupa zapaleńców ukraińskich przygotowuje już trasę na przyszły rok.

Bardzo egzotyczną podróż odbył tego lata Zbyszek, pod egipskie piramidy. Basia zwiedziła Meksyk i Irlandię, była to najbardziej egzotyczna i najdalsza wyprawa członka naszego Koła.

Wierzymy że pozostali nasi członkowie , podzielą się z nami, w celu wymiany doświadczeń turystycznych, swoimi interesującymi turystycznymi przygodami.

Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych turystyką na wycieczki bez konieczności wcześniejszego zgłoszenia. Zbiórka uczestników z wykupionym biletem na peronie lub przystanku autobusowym.