Komunikat Nr 4/2004

Poznań, dnia 8 września 2004 r.

Tego lata, nasi członkowie i sympatycy wędrowali w Górach Stołowych, Bieszczadach (49 Rajd Tarnowski), na Podhalu i w Tatrach oraz za granicą w Vratnej, Małej Fatrze i Tatrach Słowackich. Dziękujemy za pozdrowienia.

Zapraszamy na jesienne imprezy:

Wycieczka piesza do Puszczy Zielonki
 Bolechowo - Jezioro Kamińskie - Owińska

2 października 2004 - sobota – trasa ok. 13,5 km

Wyjazd autobusem gminy Czerwonak z dworca autobusowego, rondo Śródka o godz. 9.00, powrót z Owińsk o godz. 14.18 lub 15.13.
Prowadzi kol. Ewa Konopińska.

Jesienne barwy Ziemi Jarocińskiej
Żerkowsko-Czeszewski Park Krajobrazowy

9 października 2004 - sobota

Prowadzi kol. Jan Jajor - pilot wycieczek, regionalista, znawca ziemi jarocińskiej, z ramienia naszego Koła kol. Maria Kruk.
Wyjazd autobusem (wynajętym z PKS-u), z barkiem kawowym o godz. 8.00, sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ul. Kościuszki, powrót ok. godz. 18.00.

Koszt (obejmuje przejazd autokarem 200 km) 25 zł - członkowie Koła, 28 zł - sympatycy. Zgłoszenia na środowych dyżurach i wycieczce pieszej, najpóźniej do dnia 6 października br.

Zwiedzamy: Jarocin - Skarbczyk, Tarce - pałac, park, Żerków - kościół, Śmiełow - Muzeum im. Adama Mickiewicza, na zakończenie, przy sprzyjającej pogodzie, ognisko. Prosimy o zabranie we własnym zakresie prowiantu i kiełbasy na ognisko.

W trakcie wycieczki krótki spacer na trasie Żerków, Łysa Góra - punkt widokowy, Brzostków, Śmiełów.

Muzeum Archeologiczne

16 października 2004 - sobota

Z ekspozycją i badaniami archeologicznymi na terenie Egiptu i Sudanu zapozna nas dr Andrzej Ćwiek - egiptolog. Spotkanie o godz. 10.00 w holu Muzeum przy ul. Wodnej 27. Symboliczna odpłatność za przewodnika.

Organizator kol. Urszula Winiecka.

Wycieczka piesza do Porażyna
Porażyn - Bukowiec - Sworzyce - Biała Wieś - Kopanki - Porażyn

23 października 2004 - sobota - 13 km

Wyjazd pociągiem o godz. 10.23, z dworca głównego PKP, powrót również pociągiem z Porażyna 17.25, w Poznaniu ok. godz. 18.16 - bilet wycieczkowy.
Osoby zainteresowane zakupem biletu zbiorowego proszone są o telefoniczne zgłoszenie - tel. 85 41 407, na środowym dyżurze, 29 września br., w godz. 10.00-14.00.
Zapraszają: kol. kol. Zbyszek KNAPIK i Andrzej PŁOTKA.

Tradycyjny spacer na Cmentarz Junikowski -
Zapalamy znicze na mogiłach turystów, którzy odeszli

6 listopada 2004 - sobota

Spotkanie o godz. 10.15 przy wejściu na cmentarz od ul. Grunwaldzkiej, przy przedostatnim przystanku tramwajowym. Dla zainteresowanych powrót przez Lasek Marceliński.
Prowadzi kol. Zbyszek KNAPIK.

Wycieczka piesza do Bytynia
Ceradz Kościelny - Lasy k/Grzebieniska - Bytyń

20 listopada 2004 - sobota - trasa 10 km

Wyjazd autobusem linii 01 gminy Tarnowo Podgórne z Ogrodów do Ceradza Kość. o godz. 8.20, powrót PKS z Bytynia o 12.59, w Poznaniu o godz. 13.50.
Zaprasza: kol. Andrzej PŁOTKA.

Piesza wycieczka grudniowa
Sława Wlkp. - Włókna - Skoki

11 grudnia 2004 - sobota - 8 km

Wyjazd, z dworca głównego PKP, do Sławy Wlkp. o godz. 8.00, powrót pociągiem o godz. 11.58, w Poznaniu o 13.13. Należy wykupić bilet wycieczkowy - powrotny do Skoków.
Zapraszają kol. kol. Zbyszek KNAPIK i Andrzej PŁOTKA.

8 grudnia 2004 - środa - o godz. 15.30 odbędzie się kolejne zebranie Zarządu Koła, jak zwykle w gmachu Urzędu, w naszym pokoju organizacyjnym 4a (przyziemie), podczas którego ustalimy plany zimowych imprez.