Komunikat Nr 4/2005

Poznań, dnia 14 września 2005 r.

Nie możesz zatrzymać żadnego dnia,
ale możesz go nie stracić.

Wycieczka autokarowa "Na grzyby"
Puszcza Notecka

8 października 2005 r. - sobota

Zapraszają organizatorki: kol. kol. Ewa KNOPCZYK, Urszula WINIECKA i Czesława WITKOWIAK.
Wyjazd autobusem o godz. 8.30, sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ul. Kościuszki, powrót ok. godz. 19.00.
Koszt 20 zł - członkowie Koła, 25 zł - sympatycy.
W programie: Zwiedzanie atrakcji turystycznej na trasie, przejazd do Zatomia, spacer do bazy turystycznej w Błotach na posiłek, powrót do Zatomia - trasa leśna łącznie ok.10 km. Na trasie spacerowej przewidziano zbieranie grzybów.
Zgłoszenia na środowych dyżurach, najpóźniej do dnia 5 października br.

Ratusz - Muzeum Historii Miasta Poznania

16 października 2005 r. - niedziela

Zaprasza organizatorka kol. Urszula WINIECKA.
Zwiedzanie wystawy czasowej "Od omnibusów konnych do szybkiego tramwaju. Dzieje komunikacji miejskiej w Poznaniu". Spotkanie w holu Ratusza o godz. 11.00, wstęp 5,50 (ulg. 3,50) oraz składka na przewodnika.

Wycieczka piesza na trasie
Biedrusko - Marianowo leśniczówka - Radojewo

22 października 2005 r. - sobota - trasa ok. 9 km

Zapraszają kol. kol. Zbyszek KNAPIK i Andrzej PŁOTKA.
Wyjazd autobusem linii 08, gminy Suchy Las , o godz. 10.15 z ronda Śródka (lub następne przystanki na trasie, np. przy ul. Małe Garbary), powrót z Radojewa, autobusem miejskim linii 67 ok. godz. 15.00.

Można również dojechać samochodem do Radojewa, wsiąść w autobus do Biedruska (godz. 10:38) i z powrotem wrócić z Radojewa samochodem do domu.

Wycieczka autokarowo-piesza
Ziemia Szamotulska

z zakończeniem u Sióstr Urszulanek w Lipnicy

5 listopada 2005 r. - sobota

Zapraszają organizatorki: kol. kol. Czesława WITKOWIAK i Ewa KNOPCZYK.
Wyjazd autobusem o godz. 9.00, sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ul. Kościuszki, powrót ok. godz. 18.00.
W programie: Zwiedzanie Muzeum Zamku Górków w Szamotułach, spacer turystyczny czerwonym szlakiem Otorowo - Brodziszewo ok. 10 km, obiad "domowy" u Sióstr Urszulanek, na zakończenie akcent zaduszkowy.
Koszt wycieczki (przejazd, wstęp, obiad) 25 zł - członkowie Koła, 30 zł - sympatycy.

Wycieczka piesza na Górę Moraską

10 grudnia 2005 r. - sobota

Zapraszają kol. kol. Zbyszek KNAPIK, Czesława WITKOWIAK.
Zbiórka o godz. 10.30 na pętli szybkiego tramwaju "Pestki" Piątkowo, trasa przez campus UAM (nowe inwestycje) powrót ok. godz. 15.00.

14 grudnia 2005 r. - środa - o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Zarządu Koła, jak zwykle w gmachu Urzędu, w naszym pokoju organizacyjnym 4a.

Serdecznie zapraszamy na nasze wycieczki