Strona domowa
Pięćdziesiątka

Pięćdziesiątka

Jest nas "Pięćdziesiątka"

Nasze Koło swój jubileusz 40-lecia działalności obchodziło w składzie 40 członków. Jubileuszowe obchody zbiegły się z początkiem kadencji nowego Zarządu Koła. W stosunkowo krótkim czasie nasze grono powiększyło się o 10 osób.

To cieszy, choć zdajemy sobie sprawę, że daleko nam jeszcze do sukcesów Prezesa Zenona Piwońskiego, za którego kadencji, w latach siedemdziesiątych nasze Koło liczyło około 180 członków. Należy jednak przypomnieć, że to były bardzo przyjazne czasy dla PTTK i ruchu turystycznego propagowanego przez nasza organizację.

Jesteśmy pełni nadziei, że turystyka, w różnych formach, nadal będzie się rozwijała, a nowi członkowie, w tym młodzież zasili szeregi naszego Koła.

Kilka szczegółów o nas!

Nasi członkowie to długoletni zapaleni turyści, połowa z nas chlubi się przynależnością do PTTK ponad 25 lat, z czym związane są pewne przywileje organizacyjne.

Ale i mamy stażową "młodzież", w tym roku przybyło nam 4 członków. Monika, Joachim i Jonasz to nasi najmłodsi ostatnio przyjęci członkowie, którzy obniżają naszą średnia wieku. Ale wiek nie jest istotny, bo wszyscy czujemy się młodo.

Wspólnie z nami turystyczne szlaki przecierają nasi osiemdziesięciolatkowie i to w znakomitej formie. Podkreślają, że energię życiową w dużej mierze zawdzięczają właśnie systematycznemu uprawieniu turystyki.

Z Kołem związane jest grono zaprzyjaźnionych sympatyków. Są to członkowie Oddziału Poznańskiego PTTK m.in. z klubu "Piechur" i "Grań". Chętnie korzystają z naszych propozycji programowych, czego przykładem jest wycieczka do Browaru Lecha, kiedy to padł nasz rekord frekwencji - 60 uczestników.

"Pięćdziesiątka" została osiągnięta. To nie koniec. Liczymy, że nasze propozycje programowe przyciągną do nas następne osoby. Jesteśmy otwarci i gorąco zapraszamy w nasze szeregi.

Zarząd Koła