PTTK

Koło Zakładowe PTTK Nr 86 przy Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim

 

Poprzedni Strona domowa Poziom wyżej Następny

Komunikat Nr 3/2013

Poznań, dnia 11 września 2013 r.

 

Wycieczka piesza
Rożnowo - Jaracz Młyn - Parkowo

5 października 2013 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 10 km. Wyjazd pociągiem z Dworca Głównego PKP w Poznaniu o godz. 7:41, w Rożnowie o godz. 8:40. Przejście piesze z Rożnowa do Jaracza Młyna – 6 km.
Od 11:00 - 12:30 zwiedzanie z przewodnikiem otwartego w 1989 roku unikalnego Muzeum Historii Młynarstwa i Wodnych Urządzeń Przemysłu Wiejskiego znajdującego się w dawnej osadzie młyńskiej nad Wełną (wstęp ulgowy 3 zł). Po zwiedzeniu muzeum ognisko.
Przejście piesze z Jaracza Młyna do Parkowa – 4 km na stację PKP – powrót z Parkowa o godz. 15:50, w Poznaniu o godz. 16:50. Uczestnicy wycieczki we własnym zakresie zapewniają prowiant na ognisko i opłacają wstęp do muzeum.
Uwaga: wszystkie podane godziny odjazdów i przyjazdów mogą ulec zmianie. Przed wyjazdem prosimy o sprawdzenie tego na stronach internetowych lub na dworcu PKP.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

 

„Ulice i zakątki starych Winograd” - zwiedzanie z przewodnikiem

12 października 2013 r. - sobota

Spotkanie o godz. 10:00 przy pętli tramwajowej na Wilczaku – spacer ulicami Winogrady – Bransteatera – tyłem Cytadeli – Dożynkowa (domy studenckie) – okoliczne uliczki. Zakończenie spaceru na skrzyżowaniu ul. Pułaskiego/Mieszka I/Winogrady – przewidywany czas zwiedzania – ok. 2 godziny.
Oprowadza przewodnik kol. Aleksandra Juchacz.

 

Wycieczka autokarowa
"MARIANNA I RÓŻE"
druga część poznawania Wielkopolski poprzez życie rodzinne na przełomie XIX/XX w.
Trasa: Kościan – Racot – Gryżyna – Lubiń – Żelazno – Borek

19 października 2013 r. - sobota

Wyjazd autokaru o godz. 8:00 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – od strony ul. Kościuszki. Powrót o godz. 19:00.
Koszt wycieczki – dla członków Koła – 60 zł, dla sympatyków – 70 zł. W ramach kosztów: autokar, wstępy oraz obiad.
Zapisy i opłaty na środowych dyżurach (w gmachu „B” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – piwnica pok. 4A w godz. od 10:0014:00 najpóźniej do 2 października 2013 roku.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Czesława Witkowiak, prowadzi pilot – krajoznawca kol. Maria Rogacka.

 

Muzeum Archeologiczne
Wystawa czasowa - „Wielkie królestwa chrześcijańskie w Nubii”

9 listopada 2013 r. - sobota

Spotkanie w holu muzeum przy ul. Wodnej 27 o godz. 11:00. Wstęp na wystawę wolny. Przewidywana zbiórka pieniędzy dla oprowadzającego po wystawie.
Wystawa ma na celu przybliżenie wiedzy o historii, religii i kulturze północno-wschodniej Afryki w średniowieczu oraz przedstawienie wpływów Europy i Bizancjum w tym regionie. Na wystawie prezentowane są zabytki odkryte w ciągu 40 lat wykopalisk prowadzonych w Sudanie, badań prowadzonych w starej Dongoli, Banganari i Faras oraz zabytki odkryte na IV katarakcie Nilu.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Małgorzata Chylewska, oprowadza pracownik Muzeum.

 

Wycieczka piesza
Iłowiec – rezerwat „Goździk Siny w Grzybnie” - Mosina

16 listopada 2013 r. - sobota

Wycieczka piesza długości ok. 11 km. Wyjazd pociągiem z Dworca Głównego PKP w Poznaniu o godz. 9:43, w Iłowcu o godz. 10:20. Spotkanie uczestników na stacji kolejowej w Iłowcu.
Możliwy dojazd do Mosiny samochodem. Wyjazd z Mosiny do Iłowca pociągiem o godz. 10:10. Parkowanie w niektórych miejscach parkingowych w Mosinie w pobliżu dworca jest płatne w soboty w godzinach od 9:00 – 14:00. Duży bezpłatny parking znajduje się przy ul. Rzecznej – wjazd od ul. Mostowej.
Powrót z Mosiny o 12:50, .w Poznaniu o 13:18, albo powrót o godz. 14:05, Poznaniu o godz. 14:32. Możliwy powrót autobusem o godz. 13:25 do pętli na Dębcu.
Uwaga: wszystkie podane godziny odjazdów i przyjazdów mogą ulec zmianie. Przed wyjazdem prosimy o sprawdzenie tego na stronach internetowych lub na dworcu PKP.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Wojciech Czombik.

 

Zapalamy znicze - ku wspomnieniu tych co odeszli

23 listopada 2013 r. - sobota

Spotkanie przed bramą głównego wejścia na Cmentarz Junikowski od strony ul. Cmentarnej (w miejscu dotychczasowych spotkań) o godz. 11:00.
Bardzo prosimy członków Koła o uczestniczenie przy zapalaniu zniczy koleżankom i kolegom pochowanym na tym cmentarzu.
Prowadzi kol. Zbigniew Knapik.

 

Wycieczka piesza
późnojesienny spacer na trasie jez. Rusałka - Strzeszynek

14 grudnia 2013 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 10 km. Spotkanie o godz. 11:00 na przystanku autobusowym linii autobusów nr 64 i 95 przy ul. Wojska Polskiego (naprzeciwko Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Stefana Czarneckiego). Powrót ok. godz. 14:00.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stenia Matuszak.

 

Muzeum Powstania Wielkopolskiego 1918 -1919
Wystawa czasowa „Murnau 1945 – Zapomniane fotografie z kolekcji Oliwiera i Alaina Rempferów” oraz wystawa stała

11 stycznia 2014 r. - sobota

Spotkanie w holu Odwachu przy Starym Rynku 3 o godz. 11:00. Wstęp na wystawę wolny. Przewidywana zbiórka pieniędzy dla oprowadzającego po wystawie.
Wystawa czasowa prezentuje zdjęcia wykonane z negatywów znalezionych na śmietniku przez syna francuskiego fotografa Alaina Rempferra w 1999 roku w Saint-Laurent-du-Var koło Nicei. Większość unikatowych zdjęć wykonana została w Oflagu VII A w bawarskim miasteczku Murnau, w którym uwięzieni byli głównie oficerowie polscy, między innymi dowódca Armii „Poznań” gen. Tadeusz Kutrzeba i pierwszy dowódca powstania wielkopolskiego gen. Stanisław Taczak.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Urszula Winiecka, oprowadza pracownik Muzeum.

 

 

Uwaga! Z racji częstych zmian rozkładów jazdy PKP i autobusów podmiejskich prosimy o sprawdzenie przed wyjazdem na naszej stronie internetowej, telefonicznie na środowym dyżurze Koła lub u przewoźnika czy nie uległy zmianie godziny odjazdów pociągu czy autobusu.

 

Wszystkim członkom i sympatykom naszego Koła życzymy magicznych Świąt Bożego Narodzenia, dających radość ze spotkań z rodziną i przyjaciółmi oraz przywracających wiarę w człowieka jako istoty życzliwej i pomocnej!

 

Informacje organizacyjne

Bardzo prosimy członków i sympatyków Koła PTTK nr 86 o zgłaszanie e-mailami lub telefonicznie propozycji imprez na następny kwartał, nie później jednak niż dzień przed kolejnym zebraniem Zarządu Koła. W zgłoszeniach prosimy podać sposób realizacji imprezy oraz nazwisko osoby ją prowadzącej lub organizującej.

 

15 stycznia 2014 r. - środa - o godz. 16.00 - zebranie Zarządu Koła.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych turystyką i krajoznawstwem do zostania członkiem bądź sympatykiem naszego Koła oraz do uczestniczenia w organizowanych przez nasze Koło imprezach.

 

Uwaga:

bulletCzłonkowie PTTK z ważną legitymacją są ubezpieczeni podczas wycieczek od następstw nieszczęśliwych wypadków.
bulletOrganizatorzy nie ponoszą odpowiedzialności za powstałe wypadki.

 

Z turystycznym pozdrowieniem

Zarząd Koła nr 86

 

horizontal rule

 

Pytania i komentarze dotyczące naszych stron WWW prosimy przesyłać na adres: pttk86@poczta.onet.pl.
Data ostatniej aktualizacji: 01 kwietnia 2015.