Komunikat Nr 2/2009

Poznań, dnia 25 marca 2009 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 maja 2009 r.

Muzeum – Salon Muzyczny Feliksa Nowowiejskiego
Willa wśród Róż

25 kwietnia 2009 r. - sobota, godz. 11.00

Szczególna okazja wysłuchania koncertu muzyki Feliksa Nowowiejskiego w wykonaniu syna kompozytora Jana M. Nowowiejskiego. Spotkanie w hollu Muzeum przy al. Wielkopolskiej 11 o godz. 11.00. Odpłatność 12,- (wstęp, przewodnik, koncert). Po zwiedzeniu muzeum spacer po trasie Park Sołacki, Rusałka.
Zapraszają: kol. kol. Małgorzata Chylewska i Stenia Matuszak.

Wycieczka piesza:
Wiry (kościół) – Szreniawa – Jezioro Jarosławieckie – Rosnówko

16 maja 2009 r. - sobota - trasa ok. 9 km

Wyjazd autobusem nr 117 z przystanku Górczyn-Dworzec (pętla) o godz. 9.35, powrót autobusem 103 z Rosnówka, przyjazd na pętlę w Górczynie ok. godz.14.00.
Zaprasza kol. Zbigniew Knapik.

Zwiedzanie lotniska w Kobylnicy (Ligowiec)

23 maja 2009 r. - sobota

Zwiedzanie lotniska w Kobylnicy (Ligowiec) z okazji 90-lecia Aeroklubu Poznańskiego. Wiele atrakcji na lotnisku szybowcowym !!!

Zbiórka uczestników na dworcu autobusowym rondo Śródka o godz. 10:00 (autobus MPK nr 73 do Janikowa, wyjazd 10:05). Wysiadamy na przystanku Bogucin (czas przejazdu 18 min). Można wsiąść do autobusu na trasie. Dojście do lotniska pieszo (ok. 2,5 km). Powrót ok. 14:00 autobusem MPK lub o godz. 15:05 (w Poznaniu 15:17) pociągiem (PKP) z Ligowca.
Organizator kol. Małgorzata Chylewska.

Kościół Farny w pełnym blasku, po renowacji

6 czerwca 2009 r. - sobota, godz. 11.00

Spotkanie przed kościołem przy ul. Gołębiej, o godz. 11.00
Po zwiedzeniu kościoła, o godz. 12.15 koncert organowy.
Zaprasza kol. Urszula Winiecka - przewodnik turystyczny.

Wycieczka piesza:
Koziegłowy – Kicin – Dziewicza Góra – Owińska

20 czerwca 2009 r. - sobota - trasa ok. 11 km

Wyjazd autobusem nr 72 MPK z pętli przy ul. Piątkowskiej o godz. 10.02 (lub przystanki następne na trasie przejazdu autobusu np. os. Zwycięstwa 10.08, Wilczak II 10.14).
Zbiórka uczestników wycieczki na pętli w Koziegłowach/Os. Leśne o godz. 10.30
Powrót autobusem do Poznania ok. godz. 15.00.
Prowadzi kol. Aleksandra Juchacz – przewodnik turystyczny.

Wycieczka autokarowa: Szamotuły, Wronki i okolice

27 czerwca 2009 r. - sobota

W programie m.in.: Szamotuły – klasztor poreformacki, kolegiata, Wronki – zespół klasztorny Franciszkanów, kościół p.w. Św. Katarzyny, spichlerz-muzeum, posiłek i krótki spacer na trasie.
Zgłoszenia na środowych dyżurach, najpóźniej do 24 czerwca br.
Koszt 35,- zł - członkowie Koła, 40,- zł – sympatycy.
Wyjazd autokaru o godz. 8.00 sprzed Urzędu Wojewódzkiego od strony ul. Kościuszki, powrót ok. godz. 18.00.
Prowadzi kol. Paweł Mordal – pilot wycieczek, regionalista, znawca ziemi szamotulskiej.

Lipiec - sierpień – przerwa wakacyjna

Wycieczka autokarowa na Pałuki: Wągrowiec i okolice

12 września 2009 r. - sobota

W programie m.in.: Wągrowiec – kościół późnogotycki zespół pocysterski, skrzyżowanie rzek, Tarnowo Pałuckie - najstarszy kościół drewniany, Łekno - Cystersi, Kobylec - ośrodek wypoczynkowy, Gołańcz -  średniowieczny zamek, krótki spacer i posiłek na trasie.
Zgłoszenia na środowych dyżurach, najpóźniej do 9 września br.
Koszt 35,- zł - członkowie Koła, 40,- zł – sympatycy.
Prowadzi kol. Maryla Rogacka – pilot wycieczek.

9 września 2009 r. - środa - o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Zarządu Koła, jak zwykle w gmachu Urzędu, w naszym pokoju organizacyjnym 4a.

bulletGodziny odjazdów podano według rozkładów jazdy aktualnych na dzień wydania komunikatu. Ewentualne zmiany wyjazdów związane z zmianami w rozkładzie jazdy będą uaktualnione na środowych dyżurach i na naszej stronie internetowej.
bulletCzłonkowie PTTK z ważną legitymacją są ubezpieczeni podczas wycieczek od następstw nieszczęśliwych wypadków. Sympatycy PTTK ubezpieczają się we własnym zakresie.