Komunikat Nr 3/2009

Poznań, dnia 9 września 2009 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 listopada 2009 r.

Ciekawostki w Rogalinku

26 września 2009 r. - sobota - drogi pieszej ok. 6 km

Wyjazd do Rogalinka o godz. 9.10 autobusem Ekorondo z pętli na Dębcu. W programie zwiedzanie unikalnych zbiorów Pana Ignacego Szabelskiego (introligatornia i drukarstwo), drewnianego kościółka w Rogalinku, spacer starorzeczem Warty. Powrót autobusem z Niwki ok. godz. 14.00.
Zaprasza kol. Zbigniew Knapik.

Wycieczka piesza:
Wiórek - Rogalinek - Niwka

17 października 2009 r. - sobota - trasa ok. 13 km

Wyjazd o godz. 10.05 z przystanku autobusowego w Starołęce (za przejazdem kolejowym), autobus MPK nr 107. Powrót ok. godz. 14.00.
Zaprasza kol. Zbigniew Knapik.

Zapalamy znicze na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan

7 listopada 2009 r. - sobota

Spotkanie o godz. 11.00 na Wzgórzu św. Wojciecha przed wejściem na cmentarz. Zwiedzanie Cmentarza i Kościoła Karmelitów.
Prowadzi kol. Aleksandra Juchacz – przewodnik turystyczny.

Ostrów Tumski

21 listopada 2009 r. - sobota

Spotkanie o godz. 11.00 przed wejściem głównym do Katedry. W programie zwiedzanie Katedry i Ostrowa Tumskiego.
Zaprasza kol. Urszula Winiecka - przewodnik turystyczny.

Dzień Taternika na Wzgórzu św. Wojciecha

16 grudnia 2009 r. - środa

Godz. 16.00 - msza św. w kościele św. Wojciecha (na Wzgórzu). Po mszy tradycyjna uroczystość złożenia hołdu Wielkopolanom, którzy nie powrócili z gór, pod „Głazem Taterników” na Cmentarzu Zasłużonych Wielkopolan.

O Turcji - inaczej

17 grudnia 2009 r. - czwartek

O godz. 18.00 w klubie Oddziału PTTK WINOGRADY Os. Przyjaźni blok 5 d przy degustacji napojów tureckich Pani Agata Bromberek opowie "O Turcji - inaczej". Pani Agata skończyła Wydział Kulturoznawstwa UAM, jest pilotką wycieczek po Turcji i rezydentką w tym kraju. Turcja - stanowi Jej życiową fascynację.

Dziewicza Góra

1 stycznia 2010 r. - piątek

Godz. 12.00. Powitanie Nowego Roku. Spotkanie integracyjne wielkopolskich turystów. Spacer w Puszczy Zielonce. Dojazd indywidualny autobusem z dworca Śródka.

Ruchomy żłóbek w kościele św. Wojciecha

9 stycznia 2010 r. - sobota

Spotkanie o godz. 11.00 przed wejściem do kościoła św. Wojciecha (na Wzgórzu św. Wojciecha). Zwiedzanie świątyni i podziemi tzw. Poznańskiej Skałki.
Prowadzi kol. Aleksandra Juchacz – przewodnik turystyczny.

Wieczory Wspomnień Turystycznych

Spotkania w klubie Oddziału Poznańskiego PTTK WINOGRADY Osiedle Przyjaźni blok 5 d.
Prowadzi kol. Franciszek Borzyszkowski wraz z rodziną.

14 stycznia 2010 r. - czwartek - godz. 18.00

Wyspy Galapagos w obiektywie

11 lutego 2010 r. - czwartek - godz. 18.00

U stóp Salto Angel

6 stycznia 2010 r. - środa - o godz. 15.30 spotkanie Zarządu Koła.

bulletPodczas wycieczek będą zbierane składki na koszty organizacyjne Koła.