Komunikat Nr 2/2011

Poznań, dnia 6 kwietnia 2011 r.

Zwiedzanie zabytku i krótki spacer

16 kwietnia 2011 r. - sobota

Spacer stroną wschodnią Warty uzależniony od stanu rzeki w tym czasie.
Spotkanie o godz. 9:00 przed główna brama wejściową do kościoła Bożego Ciała.
Prowadzi kol. Urszula Winiecka.

Wycieczka piesza po Puszczy Zielonce
Tuczno - Wierzonka – Tuczno

7 maja 2011 r. - sobota - trasa długości ok. 12 km

Wycieczka długości 12 km prowadzić będzie wzdłuż jezior Kołatkowskiego, Stęszewskiego i Wronczyńskiego Wielkiego.
Wyjazd autobusem nr 323 z Ronda Śródka o godz. 9:50. Wyjazd z Tuczna do Poznania autobusem tej samej linii o godz.14:10 (w Poznaniu o 14:50).
Prowadzi kol. Urszula Winiecka.

Wycieczka autokarowa szlakiem Emilii Sczanieckiej
Poznań - Brody – Pakosław – Lwówek – Wąsowo – Michorzewo –Buk – Niegolewo – Poznań

21 maja 2011 r. - sobota

Wyjazd o godz. 8:00 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – od strony ulicy Kościuszki. Powrót ok. godz.18:00.
Koszt wycieczki - dla członków Koła 55 zł, dla sympatyków 60 zł. (w tym posiłek na trasie wycieczki - we Lwówku).
Zapisy i wpłaty na środowych dyżurach (w gmachu „B” piwnica pok. 4A).
Wycieczkę prowadzi kol. Maria Rogacka – pilot wycieczek.
Organizacyjnie przygotowuje i zaprasza kol. Czesława Witkowiak.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza po Lednickim Parku Krajobrazowym
Fałkowo – Dziekanowice – Ostrów Lednicki – Fałkowo

11 czerwca 2011 r. - sobota - trasa długości ok. 12 km

W programie: zwiedzanie Parku Etnograficznego, skansenu oraz wyspy na jeziorze Lednickim.
Wyjazd pociągiem o godz. 8:42 (bilet do Fałkowa). Powrót z Fałkowa o godz. 14:26, albo o ile program zwiedzania się przedłuży o godz. 16:34 (w Poznaniu odpowiednio o 15:09 lub 17:17).
Prowadzi kol. Małgosia Chylewska ,a po Parku Etnograficznym oprowadzi dr Barbara Wysocka.

Wycieczka piesza na Dziewiczą Górę
Kicin – Dziewicza Góra – Leśniczówka Annowo – Miękowo
(na zakończenie mamy zaproszenie na herbatkę „ u Wiesi” w Miękowie)

18 czerwca 2011 r. - sobota - trasa długości ok. 8 km

Wyjazd autobusem nr 323 z Ronda Śródka o godz. 9:50, powrót autobusem nr 310 lub 313 z Miękowa około godz. 14:00.
Prowadzi kol. Ula Winiecka i kol. Zbigniew Knapik.

Wycieczka piesza szlakiem Wielkopolskiego Parku Narodowego
Szreniawa – Wzgórze 125 – Jezioro Jarosławieckie – Trzebaw (Rosnówko)

10 września 2011 r. - sobota - trasa długości ok. 9,5 km

Wyjazd autobusem nr 103 z dworca autobusowego na Górczynie o godz. 9:30; powrót z Trzebawia (Rosnówka) PKP o godz.12:15 lub autobusem nr 103 z Rosnówka (kościół) o godz.13:05. W Poznaniu PKP o godz. 13:00, autobusem o 14:00.
Prowadzą: kol. Stenia Matuszak i kol. Zbigniew Knapik.

Uwaga! Z racji częstych zmian rozkładów jazdy PKP i autobusów podmiejskich – prosimy o sprawdzanie w tygodniu poprzedzającym wycieczkę czy godziny wyjazdów nie uległy zmianie. Sprawdzać prosimy: w Internecie (na naszej stronie), telefonicznie na środowym dyżurze Koła lub w gablocie PTTK w holu Urzędu Wojewódzkiego.

W lipcu i sierpniu przerwa wakacyjna, Również przez lipiec i część sierpnia nieczynny będzie nasz sekretariat w gmachu Urzędu Wojewódzkiego. Kol. Eleonora – pierwszy raz po wakacjach oczekiwać będzie na kol. kol. – od 24 sierpnia – jak zawsze w każdą środę.
Komunikat o imprezach jesiennych – we wrześniu. Już teraz zapowiadamy atrakcyjna wycieczkę z pieczeniem ziemniaków w ognisku - na działce kol. Stasia w Krzyszkowie.

7 września 2011 r. - środa - o godz. 15.30 zebranie Zarządu Koła. Bardzo prosimy o zgłaszanie dalszych propozycji imprez Koła wraz ze sposobem realizacji - drogą e-mail lub telefonicznie.

Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych turystyką i krajoznawstwem na nasze imprezy bez konieczności wcześniejszego zgłaszania (z wyjątkiem wycieczki autokarowej, na którą zgłoszenia będziemy przyjmować zgodnie z komunikatem)