Komunikat Nr 3/2011

Poznań, dnia 7 września 2011 r.

Ostatnia aktualizacja: 15 listopada 2011 r.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza
TRAKTEM NAPOLEOŃSKIM

24 września 2011 r. - sobota

Wycieczka długości około 7 km na trasie Pamiątkowo - Trakt Napoleoński - Krzyszkowo zakończona pieczeniem ziemniaków.
Wyjazd pociągiem z dworca PKP o godz. 8:52 do stacji Pamiątkowo, powrót autobusem ROKBUS z Krzyszkowa, wyjazd o godzinie 15.11.
Prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.
Organizacyjnie przygotowują i zapraszają kol. kol. Stefania Matuszak i Czesława Witkowiak.

"Ziemia Leszczyńska znana i nieznana"
Trasa: Poznań – Mórkowo – Leszno – Osieczna – Drzeczkowo – Witosław – Poznań

15 października 2011 r. - sobota

Wyjazd o godz.8:00 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ulicy Kościuszki.
Koszt wycieczki - dla członków Koła 55 zł, dla sympatyków - 60 zł, (w tym posiłek na trasie wycieczki).
Zapisy i wpłaty na dyżurach, w środy, w godzinach od 10.00 do 14.00 (gmach "B", piwnica pok. 4A).
Wycieczkę prowadzi kol. Maria Rogacka – pilot wycieczek.
Organizacyjnie przygotowuje i zaprasza kol. Czesława Witkowiak.

Zwiedzanie zabytku kościół św. Marcina, przy ul. Św. Marcin

29 października 2011 r. - sobota

Spotkanie o godz. 11:00 przed boczną brama wejściowa do kościoła.
Prowadzi kol. Urszula Winiecka.

"Ku wspomnieniu tych, co już odeszli zapalmy znicze

5 listopada 2011 r. - sobota

Cmentarz Junikowski – spotkanie przed bramą głównego wejścia o godzinie 11.00.
Prowadzą: kol. kol. Zbigniew Knapik i Małgorzata Chylewska.

Wycieczka turystyczno-krajoznawcza "Jesienią"
Iłowiec - Mosina

26 listopada 2011 r. - sobota - trasa długości ok. 11 km

Wyjazd pociągiem do Iłowca o godz. 9:28, powrót pociągiem z Mosiny, wyjazd o godz.14.03, w Poznaniu o godz. 14.32.
Prowadzi kol. Wojciech Czombik.

Zwiedzanie zabytku i krótki spacer kościół św. Jana Jerozolimskiego, przy Rondzie Śródka

3 grudnia 2011 r. - sobota

Spotkanie o godz. 11:00 przed kościołem.
Prowadzi kol. Urszula Winiecka.

Świąteczna wycieczka autokarowa do Gniezna
W poszukiwaniu początków naszych tradycji
W klimatach nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia

10 grudnia 2011 r. - sobota

W programie m.in.:

bulletFabryka ozdób choinkowych (dla każdego z uczestników przewidziana jest ozdoba z podanym wcześniej imieniem)
bulletParowozownia z 1888 roku
bulletNajcenniejsza po Katedrze świątynia Gniezna – kościół św. Jana Chrzciciela (wewnątrz jedna z najcenniejszych w Polsce polichromii)
bulletDolina Pojednania, plac św. Wojciecha; spojrzenie na kanonię, pałac arcybiskupi, pałac prymasowski, i inne
bulletZespół klasztorny franciszkanów (barokowy zabytek z obrazem Matki Bożej „Pani Gniezna”, relikwiami bł. Jolenty)
bulletMuzeum archidiecezjalne
bulletPonadto przewidziana jest świąteczna biesiada, a także niespodzianki

Wyjazd o godzinie 8.00 sprzed Gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – od strony ul. Kościuszki. Powrót ok. godziny 18.00.
Koszt wycieczki – dla członków Koła 50 zł, dla sympatyków 55 zł (w tym koszt autokaru, przewodnika, wstępów, posiłku i świątecznej ozdoby).
Zapisy i wpłaty na dyżurach, w środy, w godzinach od 10.00 – 14.00 (gmach „B”, piwnica, pok. 4A) do 30.11.2011 r. Przy wpłacie prosimy o podanie imienia, na ozdobę choinkową.
Organizacyjnie przygotowuje i zaprasza kol. Małgorzata Chylewska  oraz kol. Urszula Winiecka.

Uwaga! Z racji częstych zmian rozkładów jazdy PKP i autobusów podmiejskich – prosimy o sprawdzanie w tygodniu poprzedzającym wycieczkę czy godziny wyjazdów nie uległy zmianie. Sprawdzać prosimy: w Internecie (na naszej stronie), telefonicznie na środowym dyżurze Koła lub w gablocie PTTK w holu Urzędu Wojewódzkiego.

11 stycznia 2012 r. - środa - o godz. 15.30 zebranie Zarządu Koła. Bardzo prosimy o zgłaszanie dalszych propozycji imprez Koła wraz ze sposobem realizacji - drogą e-mail lub telefonicznie.

Zapraszamy wszystkich chętnych i zainteresowanych turystyką i krajoznawstwem na nasze imprezy bez konieczności wcześniejszego zgłaszania (z wyjątkiem wycieczki autokarowej, na którą zgłoszenia będziemy przyjmować zgodnie z komunikatem)