Komunikat Nr 2/2012

Poznań, dnia 18 kwietnia 2012 r.

organizowana w związku z 50-leciem Koła PTTK nr 86
Poznań - Samotwór - Sośnica - Krobielowice - Krasków - Świdnica - Lasocin - Pieszyce - Rzeczka - Jedlinka - Zagórze Śląskie - Lubachów - Poznań
(największy w Polsce zespół zamków i pałaców w dolinie rzeki Bystrzycy)

19 - 20 maja 2012 r. - sobota - niedziela

Wyjazd 19 maja 2012 roku o godz. 7.00 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ulicy Kościuszki. Powrót 20 maja 2012 roku ok. godz.20.30.

Koszt wycieczki - dla członków Koła - 200 zł, dla sympatyków 220 zł. W ramach kosztów: autokar, parkingi, opłaty drogowe, przewodnicy, wstępy do obiektów w Krobielowicach, Świdnicy, Rzeczce, Jedlince, Zagórzu Śląskim i Lubachowie, nocleg oraz posiłki. Pierwszego dnia obiadokolacja o godz. 18.35, po której herbata lub kawa z ciastkiem. Drugiego dnia śniadanie i obiad.
Nocleg przewidziany w Lasocinie w Pensjonacie "Magda" w pokojach 2-osobowych z łazienką.

Zapisy i wpłaty na środowych dyżurach (w gmachu "B" Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - piwnica pok. 4A w godz. od 10.00 - 14.00) najpóźniej do 16 maja 2012 roku. Przy zapisach i wpłatach prosimy podać serię i nr dowodu osobistego oraz adres zamieszkania.
Wycieczkę przygotowuje i prowadzi kol. Urszula Winiecka.

Owińska – Annowo – Miękowo

26 maja 2012 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 12 km. Trasę przewidujemy rozpocząć od zwiedzenia w Owińskach kościoła p.w. św Jana Chrzciciela i jedynego w Polsce Muzeum Tyflologicznego. Dalej trasa prowadzi przez park pałacowy, w pobliżu Akwenu Tropicana, dalej lasem i wzduż pól. Uczestnicy wycieczki mają zaproszenie, tak jak w ubiegłym roku, na herbatę u Wiesi w Miękowie. Przewidywana zbiórka pieniędzy na opłaty za zwiedzanie Muzeum Tyflologicznego.

Wyjazd autobusem linii nr 312 z Ronda Śródka o godz. 9:25. W Owińskach na przystanku na ul. Kolejowej o godz. 950. Powrót z Miękowa (przystanek Os. 40 lecia PRL) autobusem tej samej linii o godz.14:48. Na Rondzie Śródka o godz. 15:08.
Prowadzi kol. Urszula Winiecka.

Wycieczka piesza „Osadnictwo olęderskie”
Jastrzębsko – Grubsko – Chojniki – Nowy Tomyśl

16 czerwca 2012 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 11 km. Trasa wiedzie polną, wiejską drogą wzdłuż drewnianych zabudowań wsi olęderskiej z XIX w., dalej drogą rowerową przez las ze starymi dębami.

Wyjazd z dworca PKP Poznań Główny o godz. 10:40 do stacji Jastrzębsko, w Jastrzębsku o godz. 11:36. Powrót z dworca PKP w Nowym Tomyślu o godz. 15:30, w Poznaniu o godz. 16:25. W pobliżu dworca PKP w Nowym Tomyślu można zjeść posiłek w restauracji.
Prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

Zwiedzanie Starej Gazowni i kościoła p.w. Wszystkich Świętych

23 czerwca 2012 r. - sobota

Spotkanie przy ul. Grobla 15 (przy pomniku Zygi Latarnika) o godzinie 11:00. Przewidziana zbiórka pieniędzy na opłatę za oprowadzenie po Starej Gazowni przez byłego jej pracownika.
Organizacyjnie przygotowuje i po kościele oprowadza kol. Urszula Winiecka.

Zwiedzanie Ogrodu Botanicznego i spacer wokół Jeziora Rusałka

1 września 2012 r. - sobota

Spotkanie przy głównym wejściu do Ogrodu Botanicznego przy ul. Dąbrowskiego o godz. 10:00. Po zwiedzeniu Ogrodu Botanicznego z przewodnikiem kol. Aleksandrą Juchacz, proponujemy spacer długości ok. 5 km wokół Jeziora Rusałka. Przewidywana zbiórka pieniędzy na opłatę za oprowadzenie po Ogrodzie Botanicznym.
Organizacyjnie przygotowują i wokół Jeziora Rusałka prowadzą kol. kol. Stefania Matuszak i Czesława Witkowiak.

W lipcu i sierpniu przerwa wakacyjna. Również przez lipiec i większą część sierpnia nieczynny będzie nasz sekretariat w gmachu Urzędu Wojewódzkiego. Środowe dyżury zostaną wznowione dnia 29 sierpnia 2012 roku. Komunikat informujący o imprezach jesiennych ukaże się we wrześniu, po zebraniu Zarządu Koła.

Bardzo prosimy członków i sympatyków Koła PTTK nr 86 o zgłaszanie drogą e-mail lub telefonicznie propozycji imprez na następny kwartał wraz z podaniem sposobu ich realizacji oraz nazwiska osoby ją prowadzącej lub osoby ją organizującej, nie później jednak niż dzień przed kolejnym zebraniem Zarządu Koła.

5 września 2012 r. - środa - o godz. 16.00 zebranie Zarządu Koła.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych turystyką i krajoznawstwem do zostania członkiem bądź sympatykiem naszego Koła i uczestniczenia w imprezach organizowanych przez nasze Koło, a także uczestniczenia w zebraniach Zarządu Koła.