Komunikat Nr 2/2013

Poznań, dnia 13 marca 2013 r.

6. Poznań Półmaraton

7 kwietnia 2013 r. - niedziela

Zachęcamy do dopingowania, w każdy możliwy sposób, zawodnikom „6. Poznań Półmaratonu”, choćby z uwagi na to, że jako zawodnik z numerem startowym 5945 pobiegnie w nim kolega Józef Karcz, który od 14 lutego tego roku jest członkiem Zarządu naszego Koła. Półmaraton rozpocznie się o godz. 9:00 przy ul. Abpa Antoniego Baraniaka i zakończy przy brzegu Jeziora Maltańskiego od strony ZOO o godz. 11:30. Dobre miejsca widokowe to: Most Przemysła, Most Rocha i kładka przy Galerii Malta. Szczegółowe informacje o „6. Poznań Półmaratonie” na stronach internetowych organizatora.

Muzeum Archeologiczne
„Brązowe napierśniki i ich wyobrażenia na naczyniach” oraz „Archeologiczna autostrada – wykopaliska przy wielkich inwestycjach drogowych pod Krakowem”

13 kwietnia 2013 r. - sobota

Spotkanie w holu muzeum przy ul. Wodnej 27 o godz. 11:00. Wstęp na wystawy wolny. Po wystawach oprowadzi pracownik muzeum.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Urszula Winiecka.

Kiekrz – Pawłowice – Psarskie Strzeszyn

27 kwietnia 2013 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 8 km. Trasa prowadzi obrzeżami Pawłowicko - Sobockiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Wyjazd autobusem linii nr 833 (firmy Rokbus) z pl. Ludwika Waryńskiego na Ogrodach o godz. 10:30. Przystanek autobusowy w pobliżu kawiarni „Elite”. Powrót do Poznania autobusem miejskim linii nr 95 około godz. 14:00.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

Owińska – „Akwen Tropikana” – Owińska

18 maja 2013 r. - sobota

Wycieczka piesza długości ok. 7 km połączona ze zwiedzaniem otwartego we wrześniu 2012 roku Parku Orientacji Przestrzennej w Ośrodku szkolno-wychowawczym dla dzieci niewidomych w Owińskach. Wyjazd autobusem linii nr 312 z Ronda Śródka o godz. 9:25 do przystanku przy ul. Kolejowej w Owińskach. Powrót z przystanku przy ul. Kolejowej w Owińskach o 13:43. Pobyt w Owińskach może być dłuższy, o ile uczestnicy wycieczki będą mieli ochotę obejrzeć inne interesujące obiekty w Owińskach i będą chcieli przedłużyć wycieczkę pieszą jeszcze o około 5 km na trasie wzdłuż Warty od Owińsk do przystanku autobusu linii 312 – „Miękowo” lub przystanku - „Czerwonak Elewator”.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Urszula Winiecka.

Lusowo – Zakrzewo

8 czerwca 2013 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 12 km. Wyjazd autobusem linii 07 TP BUS z ul. Nowina na Ogrodach o godz. 9:25. Zbiórka uczestników przy kawiarni „Elite” na pl. Ludwika Warynskiego na Ogrodach o godz. 9:15. Powrót z Zakrzewa autobusem linii nr 719 o godz. 13:50.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

Turek – Uniejów

22 czerwca 2013 r. - sobota

Wyjazd autokaru o godz. 800 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – od strony ul. Kościuszki. Powrót o godz. 1900. Koszt wycieczki – dla członków Koła – 70 zł, dla sympatyków - 75 zł. W ramach kosztów: autokar, przewodnicy oraz obiad.
Zapisy i opłaty na środowych dyżurach (w gmachu „B” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – piwnica pok. 4A w godz. od 10:00 – 14:00 najpóźniej do 12 czerwca 2013 roku.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Urszula Winiecka, prowadzi pilot – krajoznawca kol. Maria Rogacka.

Inowrocław – Pieranie – Markowice

14 września 2013 r. - sobota

Wyjazd autokaru o godz. 800 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – od strony ul. Kościuszki. Powrót o godz. 1900.Koszt wycieczki – dla członków Koła – 75 zł, dla sympatyków – 80 zł. W ramach kosztów autokar, wstępy do muzeum i na tężnie, przewodnicy oraz obiad.
Zapisy i opłaty na środowych dyżurach (w gmachu „B” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – piwnica pok. 4A w godz. od 10:00 – 14:00 najpóźniej do 28 sierpnia 2013 roku.

Porażyn Dworzec – Porażyn Ośrodek

21 września 2013 r. - sobota

Wycieczka długości 8 km. Wyjazd pociągiem z dworca PKP do stacji Porażyn Dworzec (kierunek Nowy Tomyśł) o godz. 7:40. Powrót z Porażyna Dworzec o godz. 12:30.
W Porażynie w 27 ha parku dwór – willa, jeden z lepszych przykładów eklektycznych rezydencji w Wielkopolsce (proj. Hude i Hennicke z Berlina – 1880 rok), który wraz z majątkiem o pow. ok. 2 tys. ha nabył w 1920 roku generał Kazimierz Sosnkowski. W pałacu obecnie Ośrodek Szkoleniowo – Wychowawczy oraz hotel. W odległości 500 m od głównych zabudowań na niewielkim wzniesieniu kaplica – mauzoleum Sosnkowskich.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Stanisław Nawrocki.

W lipcu i sierpniu przerwa wakacyjna. Również przez lipiec i większą część sierpnia nieczynny będzie nasz sekretariat w gmachu Urzędu Wojewódzkiego. Środowe dyżury zostaną wznowione dnia 21 sierpnia 2013 roku. Komunikat informujący o imprezach jesiennych ukaże się we wrześniu, po zebraniu Zarządu Koła.

W październiku planowana jest wycieczka autokarowa, którą organizacyjnie przygotowuje kol. Czesława Witkowiak. Wycieczka dotyczyć będzie dalszego poznawania Wielkopolski poprzez życie rodzinne na przełomie XIX/XX w – „MARIANNA I RÓŻE” – część druga.

Wszystkim członkom i sympatykom naszego Koła życzymy radosnych chwil na Święta Wielkanocne, serdecznych i ciepłych spotkań rodzinnych oraz wielu spacerów z przyjaciółmi!

Bardzo prosimy członków i sympatyków Koła PTTK nr 86 o zgłaszanie e-mailami lub telefonicznie propozycji imprez na następny kwartał, nie później jednak niż dzień przed kolejnym zebraniem Zarządu Koła. W zgłoszeniach prosimy podać sposób realizacji imprezy oraz nazwisko osoby ją prowadzącej lub organizującej.

11 września 2013 r. - środa - o godz. 16.00 - zebranie Zarządu Koła.