Komunikat Nr 1/2013

Poznań, dnia 14 grudnia 2012 r.

Ostatnia aktualizacja: 23 stycznia 2013 r.

Muzeum Narodowe
„W służbie sacrum … z kultury muzycznej Jasnej Góry i Poznania w XVIII w.”

20 stycznia 2013 r. - niedziela

Spotkanie w holu muzeum przy ul. Marcinkowskiego 9 o godz. 14:00. Indywidualnie opłata wstępu za wystawę czasową. Przewidziana zbiórka pieniędzy na opłatę za oprowadzanie po wystawie przez Panią Alinę Mądry i Pana Patryka Frankowskiego - kuratorów wystawy, pracowników Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu.

Ideą wystawy, na którą zapraszamy, jest zaprezentowanie barokowego instrumentarium, na przykładzie dwóch wybitnych zespołów muzycznych tego czasu – kapeli klasztoru oo. Paulinów na Jasnej Górze oraz poznańskiej kapeli, nie istniejącego już, kościoła św. Marii Magdaleny w Poznaniu. Na wystawie prezentowane są instrumenty, które rzeczywiście były w użyciu muzyków kapeli jasnogórskiej, instrumenty z kolekcji Muzeum Instrumentów Muzycznych odtwarzające skład instrumentów kapeli poznańskiego kościoła św. Marii Magdaleny, ponadto rękopisy muzyczne z Archiwum oo. Paulinów na Jasnej Górze oraz z Archiwum Archidiecezjalnego w Poznaniu.

Organizacyjnie przygotowuje kol. Urszula Winiecka.

zimowy spacer na trasie jez. Rusałka – Strzeszynek

9 lutego 2013 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 10 km. Spotkanie o godz. 11:00 na przystanku autobusowym linii autobusów nr nr 64 i 95 przy ul. Wojska Polskiego (naprzeciwko Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Stefana Czarneckiego). Powrót ok. 14:00.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stenia Matuszak.

na trasie Pawłowice – Sobota – Rozporowo – Sepno – Żydowo

23 lutego 2013 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 12 km. Wyjazd autobusem linii nr 833 (firmy Rokbus) z pl. Ludwika Waryńskiego na Ogrodach o godz. 10:30. Przystanek autobusowy w pobliżu kawiarni „Elite”. Powrót z Żydowa o 15:35. Przed wyjazdem prosimy o sprawdzenie, na stronach internetowych czy nie uległa zmianie godzina odjazdu autobusu.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

Kościół św. Małgorzaty na Śródce

9 marca 2013 r. - sobota

Spotkanie przy kościele o godz. 9:00. Zwiedzanie kościoła możliwe jedynie zaraz po zakończeniu mszy świętej, która w soboty zaczyna się o godz. 8:30. Po zwiedzeniu kościoła przewidywany spacer po Śródce.
Prowadzi kol. Urszula Winiecka.

na trasie Krzyżowniki – jez. Kierskie – Strzeszynek – Golęcin

23 marca 2013 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 12 km. Wyjazd z pl. Ludwika Waryńskiego na Ogrodach o godz. 10:35. Powrót ok. 14:00.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

Wieczory Wspomnień Turystycznych

Spotkania organizowane przez Koło PTTK nr 86 przy Wielkopolskim Urzędzie Wojewódzkim odbywają się w zimowe czwartkowe wieczory, przy herbacie, w klubie PTTK Winogrady Osiedle Przyjaźni blok 5 d, domofon „30”. Sprawy organizacyjne kol. Ewa Knopczyk, tel.608 749 229.

24 stycznia 2013 r. - czwartek - godz. 18.00

Rumuńskie „Tatry i Pieniny”

Zaprasza kol. Jurek „Długi” Sroczyński.

31 stycznia 2013 r. - czwartek - godz. 18.00

Patagonia – Argentyna - Chile

Relacjonuje kol. Agnieszka Kopczyńska - młoda pasjonatka podróży i fotografii.

6 lutego 2013 r. - wyjątkowo środa - godz. 18.00

Finlandia i Litwa widziana oczami kajakarza

Zaprasza dr inż. Zbigniew Tomaszewski.

28 lutego 2013 r. - czwartek - godz. 18.00

Chiny południowe – niesamowite obrazki

Prowadzi kol. Krzysztof Kryza - znany poznański podróżnik.
Zobacz w Internecie: Z Kryzą po świecie oraz http://www.flickr.com/photos/krzysztofkryza/sets/.

7 marca 2013 r. - czwartek - godz. 18.00

Wokół Annapurny - Himalaje

Zaprasza kol. Agnieszka Kopczyńska.

14 marca 2013 r. - czwartek - godz. 18.00

Apeniny w słońcu i wietrze

Przedstawi uczestnik wyprawy w Apeniny kol. Marek Peta - przodownik turystyki górskiej.

Bardzo prosimy członków i sympatyków Koła PTTK nr 86 o zgłaszanie e-mailami lub telefonicznie propozycji imprez na następny kwartał, nie później jednak niż dzień przed kolejnym zebraniem Zarządu Koła. W zgłoszeniach prosimy podać sposób realizacji imprezy oraz nazwisko osoby ją prowadzącej lub organizującej.

13 marca 2013 r. - środa - o godz. 16.00 zebranie Zarządu Koła.