Komunikat Nr 1/2014

Poznań, dnia 15 stycznia 2014 r.

Ostatnia aktualizacja: 27 stycznia 2014 r.

Biblioteka Raczyńskich
Zwiedzanie obu budynków Biblioteki, w tym zbiorów specjalnych i Galerii Atanazego Raczyńskiego

1 lutego 2014 r. - sobota

Spotkanie przy punkcie informacyjnym w holu nowego gmachu Biblioteki przy ul. Marcinkowskiego o godz. 11:00. Wstęp wolny. Po Bibliotece oprowadzi jej pracownik.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Urszula Winiecka.

Krzyszkowo – Rostworowo – Sepno - Żydowo

8 lutego 2014 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 8 km. Wyjazd autobusem linii nr 833 firmy Rokbus z pl. Ludwika Waryńskiego na Ogrodach o godz. 10:45. Przystanek autobusowy w pobliżu kawiarni „Elite”. Zbiórka uczestników o godz. 10:30 przy kiosku Ruchu. Powrót z Żydowa o godz. 13:45, w Poznaniu o godz. 14:25.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

Uniwersytet im. A. Mickiewicza – Wydział Biologii
Prelekcja „Ciekawe zachowanie ptaków, a człowiek”

22 lutego 2014 r. - sobota

Spotkanie obok szatni w holu głównego wejścia do budynku Collegium Biologicum w Kampusie Morasko przy ul. Umultowskiej 89 o godz. 11:00. Prelekcję w sali profesorskiej wygłosi oraz opowie o działalności i zbiorach Collegium Biologicum dr Michał Kupczyk.

Kambodża - Wietnam

25 lutego 2014 r. - wtorek

Spotkanie w klubie Oddziału Poznańskiego PTTK Winogrady na osiedlu Przyjaźni 5 d o godz. 18:00.
Opowiada i pokazuje zdjęcia podróżniczka Agnieszka Kopczyńska.

Syberia

4 marca 2014 r. - wtorek

Opowiada i pokazuje zdjęcia podróżnik Krzysztof Kryza.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Bogusław Kapczyński.

Zwiedzanie Parku Wilsona i Palmiarni z przewodnikiem

8 marca 2014 r. - sobota

Spotkanie w Parku Wilsona przy pomniku Wilsona, od strony ul. Głogowskiej o godz. 10:00. Prosimy indywidualne nabyć bilety za wstęp do Palmiarni. Koszty: bilet normalny 7 zł, ulgowy 5 zł (bilety ulgowe dla dzieci powyżej 3 lat, młodzieży szkolnej, studentów, emerytów i rencistów), płatne szatnia i toaleta.
Oprowadza kol. Aleksandra Juchacz.

Pod dachem świata – moje Himalaje – epizod 1

11 marca 2014 r. - wtorek

Opowiada i pokazuje zdjęcia podróżnik Andrzej Funka.

Cerekwica – Krzyszkowo – Rostworowo – Sobota

15 marca 2014 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 10 km. Wyjazd autobusem linii nr 832 z Dworca Autobusowego na os. Sobieskiego (przy pętli tramwajowej) o godz. 9:30. Zbiórka uczestników na Dworcu Autobusowym na os. Sobieskiego o godz. 9:15. Powrót z Soboty o godz. 14:48, w Poznaniu o 1513. (przed dniem wycieczki prosimy sprawdzić na stronach internetowych lub na Dworcu Autobusowym na os. Sobieskiego, czy nie zmieniły się godziny odjazdów).
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

Rosnówko – jez. Chomęcickie – Mogiły – rezerwat „Suche Zbocza” – Trzebaw - Rosnówko

5 kwietnia 2014 r. - sobota

UWAGA! Zmiana godzin odjazdu pociągów i rozpoczęcia wycieczki!

Wycieczka długości ok. 12 km. Wyjazd pociągiem z dworca PKP do stacji Trzebaw - Rosnówko o godz. 8:42. Na przystanku kolejowym Trzebaw – Rosnówko o godz. 9:05. Spotkanie uczestników wycieczki na przystanku kolejowym Trzebaw – Rosnówko o godz. 9:10. Możliwość dojazdu samochodem. Powrót z przystanku kolejowego Trzebaw – Rosnówko pociągiem o godz. 12:52 w Poznaniu o godz. 13:21. Możliwy też powrót z przystanku kolejowego Trzebaw – Rosnówko pociągiem o godz. 14:57, w Poznaniu 15:30, albo autobusem z przystanku Rosnówko o godz. 13:55, w Poznaniu 14:22. Istnieje możliwość skrócenia trasy poprzez przejście z rezerwatu „Suche Zbocza” przez rezerwat „Bagno Dębienko” do Stęszewa (trasa skrócona łącznie 10 km). Powrót ze Stęszewa pociągiem lub autobusem o ok. 10 minut wcześniej niż z Rosnówka. (Wszystkie podane godziny odjazdów mogą ulec zmianie. Przed dniem wycieczki prosimy sprawdzić na stronach internetowych lub na dworcu kolejowym, czy nie zmieniły się godziny odjazdów).
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Wojciech Czombik.

Galeria Art Stations Stary Browar
Wystawa czasowa “Dla każdego gestu inny aktor”

26 kwietnia 2014 r. - sobota

Spotkanie w holu Galerii mieszczącej się na Dziedzińcu Sztuki przy ul. Półwiejskiej 42 (dziedziniec między starszą i nowszą częścią Starego Browaru) o godz. 12:15. Wstęp na wystawę wolny. Po wystawie oprowadzi oraz opowie o fundacji i działalności Galerii jej pracownik. Wystawa otwiera dziesiąty rok działalności Galerii. Po raz pierwszy łączy w sobie dwa programy – wystawienniczy i performatywny. Podstawą wystawy są rysunki 18 wybitnych artystów z kolekcji Grażyny Kulczyk.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Urszula Winiecka.

Wszystkim członkom i sympatykom naszego Koła życzymy, by tegoroczne Święta Wielkanocne spędzili radośnie i w zdrowiu!

Bardzo prosimy członków i sympatyków Koła PTTK nr 86 o zgłaszanie e-mailami lub telefonicznie propozycji imprez na następny kwartał, nie później jednak niż dzień przed kolejnym zebraniem Zarządu Koła. W zgłoszeniach prosimy podać sposób realizacji imprezy oraz nazwisko osoby ją prowadzącej lub organizującej.

9 kwietnia 2014 r. - środa - o godz. 16.00 - zebranie Zarządu Koła.