Komunikat Nr 2/2014

Poznań, dnia 9 kwietnia 2014 r.

Ostatnia aktualizacja: 24 maja 2014 r.

Kiekrz – Pawłowice – Sobota – Golęczewo

17 maja 2014 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 12 km. Trasa prowadzi obrzeżami Pawłowicko - Sobockiego Obszaru Chronionego Krajobrazu. Wyjazd autobusem linii nr 833 (firmy Rokbus) z pl. Ludwika Waryńskiego na Ogrodach o godz. 10:45. Przystanek autobusowy w pobliżu kawiarni „Elite”. Powrót do Poznania z Golęczewa autobusem linii nr 905 o godz. 14:30 lub linii nr 907 o godz. 14:55.
Podane godziny odjazdów mogą ulec zmianie – prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na stronie internetowej.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

Jeziory Wielkie – Doliwiec Leśny – Zaniemyśl

31 maja 2014 r. - sobota

UWAGA! Zmiana godziny odjazdu autobusu!

Wycieczka długości ok. 8 km. Wyjazd autobusem linii nr 560 (firmy KOMBUS) z dworca na Rondzie Rataje o godz. 09:30. Powrót do Poznania z Zaniemyśla autobusem linii nr 560 o godz. 13:32 lub o godz. 16:32 .
Podane godziny odjazdów mogą ulec zmianie – prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji stronie internetowej.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Urszula Winiecka.

Dobiegniew – Głusko – Drawieński Park Narodowy – Wołogoszcz – Mierzęcin

7 czerwca 2014 r. - sobota

Wyjazd autokaru o godz. 7:30 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – od strony ul. Kościuszki. Powrót o godz. 19:30. Koszt wycieczki – dla członków Koła – 65 zł, dla sympatyków - 75 zł. W ramach kosztów: autokar, przewodnicy po muzeum w Dobiegniewie oraz Drawieńskim Parku Narodowym, wstępy i obiad.
Zapisy i opłaty na środowych dyżurach (w gmachu „B” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – piwnica pok. 4A w godz. od 10:00 – 14:00) najpóźniej do 28 maja 2014 roku.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Urszula Winiecka, prowadzi pilot – krajoznawca kol. Maria Rogacka.

Stare Dymaczewo – jez. Dymaczewskie – Łódź – jez. Witobelskie – Stęszew

14 czerwca 2014 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 10 km. Wyjazd autobusem linii nr 651 (firmy Translub) z Dębca (tzw. „mała pętla”, za torami) o godz. 10:15 do Starego Dymaczewa. Obowiązują bilety ZTM Poznań – strefy A+B+C. Powrót ze Stęszewa pociągiem o godz. 14:53, w Poznaniu o godz. 15:21 albo autobusem PKS o godz. 13:46, 14:04 lub 14:18.
Wszystkie podane godziny odjazdów i przejazdów mogą ulec zmianie – prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na naszej stronie internetowej.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Wojciech Czombik.

Złotniki – teren poligonu w Biedrusku – Morasko – Kampus Morasko

28 czerwca 2014 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 13 km. Wyjazd autobusem linii nr 904 z dworca na os. Sobieskiego o godz. 10:20 do Złotnik. Powrót z pętli tramwajowej na os. Sobieskiego ok. godz. 14:00.
Podana godzina odjazdu może ulec zmianie – prosimy o sprawdzenie aktualnej informacji na stronie internetowej.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

Lewków – Ostrów Wlkp. – Sobótka

30 sierpnia 2014 r. - sobota

Wyjazd autokaru o godz. 7:00 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – od strony ul. Kościuszki. Powrót o godz. 19:00.Koszt wycieczki – dla członków Koła – 60 zł, dla sympatyków – 70 zł. W ramach kosztów autokar, wstępy do muzeów, przewodnicy oraz obiad.
Zapisy i opłaty na środowych dyżurach (w gmachu „B” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – piwnica pok. 4A w godz. od 10:00 – 14:00) najpóźniej do 25 czerwca 2014 roku.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Urszula Winiecka.

W lipcu i sierpniu przerwa wakacyjna. Również przez lipiec i większą część sierpnia nieczynny będzie nasz sekretariat w gmachu Urzędu Wojewódzkiego. Środowe dyżury zostaną wznowione dnia 27 sierpnia 2014 roku.
Komunikat informujący o imprezach jesiennych ukaże się we wrześniu, po zebraniu Zarządu Koła.

We wrześniu planowany pokaz unikatowego filmu z 1968 roku z koronacji obrazu Matki Boskiej w Cudy Wielmożnej – Pani Poznania z udziałem Karola Wojtyły – w roku jego kanonizacji w Archiwum Archidiecezjalnym. Dzień pokazu tego filmu podany zaostanie w terminie późniejszym. Prosimy zaglądać na nasze strony internetowe by sprawdzić czy ustalona została data pokazu tego filmu lub pytać o datę pokazu na środowych dyżurach naszego Koła.

Archiwum Archidiecezjalne
Pokaz unikatowego filmu z 1968 roku z koronacji obrazu Matki Boskiej w Cudy Wielmożnej – Pani Poznania z udziałem Karola Wojtyły – w roku jego kanonizacji

wrzesień 2014 r. - sobota

Spotkanie przed wejściem do Archiwum Archidiecezjalnego przy ul. Ignacego Posadzego 2 o godz. 11:00.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Małgorzata Chylewska.

W październiku planowana wycieczka autokarowa, którą organizacyjnie przygotowuje kol. Czesława Witkowiak. Wycieczka dotyczyć będzie dalszego poznawania Wielkopolski poprzez życie rodzinne na przełomie XIX/XX w – „MARIANNA I RÓŻE” – część trzecia.

Bardzo prosimy członków i sympatykow Koła PTTK nr 86 o zgłaszanie e-mailami lub telefonicznie propozycji imprez na następny kwartał, nie później jednak niż dzień przed kolejnym zebraniem Zarządu Koła. W zgłoszeniach prosimy podać sposób realizacji imprezy oraz nazwisko osoby ją prowadzacej lub organizującej.

17 września 2014 r. - środa - o godz. 16.00 - zebranie Zarządu Koła.