Komunikat Nr 1/2016

Poznań, dnia 18 stycznia 2016 r.

Ostatnia aktualizacja: 21 lutego 2016 r.

Kiekrz – Strzeszynek – Jez. Rusałka – Golęcin

6 lutego 2016 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 12 km. Wyjazd pociągiem z dworca PKP Poznań Główny do Kiekrza o godz. 9:52, w Kiekrzu o godz. 10:03 (możliwość skorzystania z biletu czasowego, bo trasa ta mieści się w granicach Poznańskiego Węzła Kolejowego). Powrót z Golęcina autobusem MPK (przystanek linii autobusowych o numerach 60, 64 i 95 naprzeciwko Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych im. Stefana Czarneckiego przy ul. Wojska Polskiego). Istnieje możliwość skrócenia trasy i wcześniejszego powrotu autobusem MPK ze Strzeszynka lub Strzeszyna.
Podana godzina odjazdu może ulec zmianie. Przed dniem wycieczki prosimy sprawdzić na stronach internetowych lub na dworcu kolejowym, czy nie zmieniła się godzina odjazdu pociągu do Kiekrza.
Organizacyjnie przygotował i prowadzi kol. Wojciech Czombik.

Izrael – część druga

16 lutego 2016 r. - wtorek

Spotkanie w klubie Oddziału Poznańskiego PTTK Winogrady na osiedlu Przyjaźni 5 d o godz. 18:00
Opowiada i pokazuje zdjęcia znany podróżnik Krzysztof Kryza.
Organizacyjnie przygotował kol. Bogusław Kapczyński.

Islandia

3 marca 2016 r. - czwartek

Opowiadają i pokazują zdjęcia kol. kol. Aleksandra Juchacz i Urszula Winiecka.
Organizacyjnie przygotowała kol. Stenia Matuszak.

Iran – zobaczyć pół świata. Podróż po perskim dywanie

15 marca 2016 r. - wtorek

Opowiadają i pokazują zdjęcia Szymon Wachowski.
Organizacyjnie przygotowała kol. Małgorzata Chylewska.

Chile – spacer po Dolinie Księżycowej

UWAGA! Zmiana terminu spotkania!

12 kwietnia 2016 r. - wtorek

Opowiadają i pokazują zdjęcia Szymon Wachowski.
Organizacyjnie przygotowała kol. Małgorzata Chylewska.

Pałac w Rogalinie
Zwiedzanie pałacu, gabinetu londyńskiego, powozowni, galerii obrazów, ogrodu i parku

16 kwietnia 2016 r. - sobota

Wyjazd autobusem z dworca PKS Poznań Główny do Rogalina o godz. 10:30, w Rogalinie o godz. 11:12. Indywidualne nabycie biletów w kasie Pałacu (bilet normalny na wszystkie obiekty 35 zł, ulgowy 25 zł) Zwiedzanie Pałacu z miejscowym przewodnikiem, pozostałych obiektów indywidualnie. Czas zwiedzania ok. 3 godziny. Po zwiedzeniu obiektów w Rogalinie, spacer do dworca kolejowego w Puszczykówku (ok. 7 km) i powrót z Puszczykówka pociągiem o godz. 17:06, w Poznaniu o godz. 17:26, albo spacer do Szpitala w Puszczykowie przy ul. Józefa Ignacego Kraszewskiego 11 (ponad 5 km) i powrót autobusem firmy Translub nr 651 o godz. 16:11, dojazd do Dębca ok. 16:40.
Pałac po rewitalizacji. W jej ramach odtworzono m. in. paradną klatkę schodową, jadalnię i bibliotekę, odremontowano skrzydło południowe i północne. Ponadto odremontowano stajnię, powozownię i dawny czworak dworski.
Z uwagi na to, że z przewodnikiem Pałac w Rogalinie zwiedza się w grupach do 25 osób, a rezerwacji dokonywać można najpóźniej tydzień przed planowaną datą zwiedzania, prosimy do dnia 6 kwietnia 2016 roku telefonicznie zgłaszać udział w zwiedzaniu Pałacu na środowych dyżurach albo organizatorowi imprezy (tel. 61 85 41 511 i tel. 665 287 127).
Podane godziny odjazdów mogą ulec zmianie. Przed dniem wycieczki prosimy sprawdzić na stronach internetowych lub na dworcu kolejowym i autobusowym, czy nie zmieniły się godziny odjazdów.
Organizacyjnie przygotowała kol. Urszula Winiecka.

Ziemia Złotowska
Krajenka – Złotów – Zakrzewo – Batorowo – Krzywa Wieś – Podgaje – Jatrowie – Tarnówka

7 maja 2016 r. - sobota

Wyjazd autokaru o godz. 7:00 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – od strony ul. Kościuszki. Powrót o godz. 19:00. Koszt wycieczki – dla członków Koła – 65 zł, dla sympatyków - 75 zł. W ramach kosztów: autokar, przewodnicy, wstępy i obiad.
Zapisy i opłaty na środowych dyżurach w gmachu „B” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – piwnica pok. 4A w godz. od 10:00 – 12:00 najpóźniej do 27 kwietnia 2016 roku.
Organizacyjnie przygotowała kol. Urszula Winiecka, trasę opracowała i prowadzi pilot – krajoznawca Maria Rogacka.

Wszystkim członkom i sympatykom naszego Koła życzymy by tegoroczne Święta Wielkanocne spędzili aktywnie, radośnie i zdrowo!

Bardzo prosimy członków i sympatyków Koła PTTK nr 86 o zgłaszanie e-mailami lub telefonicznie propozycji imprez na następny kwartał, nie później jednak niż dzień przed kolejnym zebraniem Zarządu Koła. W zgłoszeniach prosimy podać sposób realizacji imprezy oraz nazwisko osoby ją organizującej lub prowadzącej.

27 kwietnia 2016 r. - środa - o godz. 16:00 - zebranie Zarządu Koła.