Komunikat Nr 1/2007

Poznań, dnia 21 marca 2007 r.

Spacer ze zwiedzaniem Palmiarni

14 kwietnia 2007 r. - sobota

Trasa ŚW. ŁAZARZ ulice: Grunwaldzka, Matejki, Konopnickiej, Park Wilsona na zakończenie zwiedzanie Palmiarni z przewodnikiem.
Zbiórka uczestników o godz. 10.00 przy zbiegu ulicy Bukowskiej i Grunwaldzkiej pod pomnikiem Tadeusza Kościuszki.
W Palmiarni należy wykupić bilet: normalny 6,00 lub ulgowy 4,00 zł. A potem kawa w kawiarni „Siedem kontynentów.”

Zaprasza kol. Aleksandra JUCHACZ - przewodnik turystyczny.

Wycieczka piesza:  Krzyżowniki – Chyby – Kiekrz
(zachodnią strona jez. Kierskiego)

21 kwietnia 2007 r. - sobota - trasa ok. 7 km

Wyjazd autobusem MPK linii 61 z Ogrodów o godz. 9.34.
Powrót z Kiekrza autobusem nr 86 o godz. 13.06. Dla zainteresowanych wycieczkę można przedłużyć o ok. 5 km wzdłuż przeciwnego brzegu jeziora aż do Krzyżownik.

Zaprasza kol. Andrzej PŁOTKA.

Wycieczka piesza:  Iłówiec – Rezerwat "Goździk Siny w Grzybnie" – Mosina

12 maja 2007 r. - sobota - trasa ok. 11 km

Wyjazd pociągiem z dworca głównego PKP o godz. 10.52, powrót z Mosiny o godz. 14.40, w Poznaniu o godz. 15.10. Należy kupić bilet wycieczkowy powrotny do Iłówca.

Zaprasza kol. Zbigniew KNAPIK.

Ogród Dendrologiczny Akademii Rolniczej

16 maja 2007 r. - środa

Spotkanie o godz. 16.00 na narożniku ulic Wojska Polskiego i trasy Niestachowskiej, u góry na wiadukcie. Po Ogrodzie Dendrologicznym oprowadzi i opowie wiele ciekawostek mgr Piotr Kiciński z Katedry Botaniki Leśnej, Akademii Rolniczej – składka.
W razie nagłego wyjazdu służbowego mgra Kicińskiego – trasa zastępcza wokół Rusałki.
Zaprasza kol. Czesława WITKOWIAK.

Wycieczka piesza:  Lusowo – Lusówko - Lusowo

26 maja 2007 r. - sobota - trasa ok. 10 km

W programie wycieczki zwiedzanie Muzeum Powstania Wielkopolskiego w Lusowie oraz odwiedziny na miejscowym cmentarzu mogiły gen. Jozefa Dowbór-Muśnickiego.

Wyjazd autobusem z Ogrodów ul. Nowina nr 02 (gminy Tarnowo Podgórne), o godz. 10.10, powrót autobusem odjeżdżającym z Lusowa o godz. 15.05. Przyjazd do Poznania ok. 15.30.
Zaprasza kol. Aleksandra JUCHACZ - przewodnik turystyczny.

Wycieczka autokarowa: Poznań – Wołów – Mojęcice – Lubiąż Opactwo Cystersów – Uraz – Bagno – Żmigród – Poznań

16 czerwca 2007 r. - sobota

Wyjazd autobusem o godz. 7.30, sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - od strony ul. Kościuszki, powrót ok. godz. 19.30.
Koszt (przejazd autokarem 400 km i wstęp do Lubiąża): 40 zł - członkowie Koła, 45 zł - sympatycy. Zgłoszenia na środowych dyżurach, najpóźniej do dnia 13 czerwca br.
Należy zabrać prowiant na drogę.
Zaprasza kol. Urszula WINIECKA.

„Żywy Skansen”
w Wielkopolskim Parku Etnograficznym na Lednicy

1 lipca 2007 r. - niedziela

Impreza prezentująca tradycyjne rzemiosło, prace gospodarskie domowe i rękodzielnicze, związane z codziennym i odświętnym życiem dawnej wsi, występy zespołów ludowych. Bilet wstępu normalny 6 zł lub ulgowy 4 zł.

Wyjazd z dworca głównego PKP do Lednogóry o godz. 10.49, powrót pociągiem z Lednogóry o godz. 16.49 (w Poznaniu 17.32) lub 18.08 (w Poznaniu 18.53).
Należy wykupić bilet wycieczkowy powrotny do Lednogóry.
Trasa piesza po 4 km Lednogóra – Skansen i powrót.
Zaprasza kol. Ewa KNOPCZYK.

Wycieczka piesza:  Trzcielin – Lisówki – źródło Żarnowiec – Tomice

15 września 2007 r. - sobota - trasa ok. 10 km

Wyjazd z Górczyna autobusem nr 103 (gminy Komorniki), o godz. 9.30, powrót autobusem PKS odjeżdżającym z Tomic o godz. 15.01. Przyjazd do Poznania ok. 16.00.
Zapraszają: kol. kol. Zbigniew KNAPIK, Andrzej PŁOTKA.

5 września 2007 r. - środa - o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Zarządu Koła, jak zwykle w gmachu Urzędu, w naszym pokoju organizacyjnym 4a, podczas którego uzgodnimy jesienne wycieczki.

Ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia uczestnicy wycieczek załatwiają we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy na powyższe imprezy!

W miesiącach wakacyjnych nie organizujemy wycieczek pieszych, życzymy naszym członkom
i sympatykom ciekawych wyjazdów, wspaniałej aury i dużo wypoczynku.