Komunikat Nr 4/2006

Poznań, dnia 15 listopada 2006 r.

Ostatnia aktualizacja: 12 stycznia 2007 r.

Wznawiamy Zimowe Wieczory Wspomnień Turystycznych

bullet 29 listopada 2006 r. - środa - o godz. 18.00 zapraszamy na 353 spotkanie ilustrowane filmem „wideo”

TYBET

Spotkanie w klubie Oddziału Poznańskiego PTTK WINOGRADY Osiedle Przyjaźni blok 5 d piwnica.
Prelegent: kol. Franciszek BORZYSZKOWSKI – globtroter, członek naszego Koła - wraz z rodziną.

bullet 28 grudnia 2006 r. - czwartek - o godz. 18.00 zapraszamy na 354 spotkanie połączone z wyświetlaniem filmu

CHINY

Prelegent: kol. Franciszek BORZYSZKOWSKI.

bullet 25 stycznia 2007 r. - czwartek - o godz. 18.00 zapraszamy na 355 spotkanie ilustrowane filmem „wideo”

MONGOLIA

Prelegent: kol. Franciszek BORZYSZKOWSKI.

bullet 22 lutego 2007 r. - czwartek - o godz. 18.00 zapraszamy na 356 spotkanie ilustrowane kolorowymi przezroczami

BAJKAŁ

Miejsce spotkania: Klub Oddziału Poznańskiego PTTK WINOGRADY Osiedle Przyjaźni blok 5 d piwnica.
Prelegent: kol. Tomasz BOK - podróżnik i znawca Bajkału.

Ratusz - Muzeum Historii Miasta Poznania

2 grudnia 2006 r. - sobota

Zwiedzanie wystawy czasowej H. Cegielski - Poznań S.A. w 160. rocznicę powstania firmy.
Spotkanie w holu Ratusza o godz. 12.00. Składka na przewodnika.
Zaprasza kol. Urszula WINIECKA.

Noworoczne spotkanie turystów wielkopolskich na Dziewiczej Górze (143 m n.p.m.)

1 stycznia 2007 r. - poniedziałek, godz. 12:00

Dojazd autobusem gminy Czerwonak z dworca autobusowego Rondo Śródka o godz. 10.35, należy wysiąść przy dworcu PKP w Czerwonaku oraz dojść około pół godziny szlakiem czerwonym lub dojazd samochodem do parkingu pod Dziewiczą Górą.

Muzeum Narodowe

7 stycznia 2007 r. - niedziela

Zachęcamy do obejrzenia arcydzieł wystawy rysunku włoskiego z Musee des Beaux-Arts w Rennes. Oprowadza kurator wystawy.
Spotkanie w holu nowego gmachu al. Marcinkowskiego 9, o godz. 12.00, wstęp 10,00 zł (ulg.6,00 zł)
Zaprasza kol. Urszula WINIECKA.

Wycieczka piesza: Biskupice - Jezioro (zbiornik) Kowalskie -Wierzonka

27 stycznia 2007 r. - sobota - trasa ok. 8 km

UWAGA! Zmiana godziny odjazdu pociągu!

Wyjazd pociągiem z dworca głównego do stacji Biskupice Wlkp. (kierunek Gniezno) o godz. 10.49.
Powrót z Wierzonki (autobus gminy Czerwonak) o godz. 15.35 w Poznaniu o godz. 16.10 (ew. wcześniejszym autobusem o godz. 13:55).
Ze względu na możliwe zmiany w rozkładzie jazdy pociągów prosimy o uprzedni kontakt na środowych dyżurach.
Zapraszają: kol. kol. Andrzej PŁOTKA i Zbyszek KNAPIK.

Muzeum Etnograficzne

17 lutego 2007 r. - sobota

Czasowa wystawa prezentująca osadnictwo przybyszów z Niderlandów:
„Olędry. Przestrzenie obok nas”. Składka na opłacenie przewodnika.
Spotkanie w holu Muzeum ul. Mostowa 7, o godz. 11.00.
Zaprasza: kol. Czesława WITKOWIAK.

Wycieczka piesza: Bogucin - Malta

31 marca 2007 r. - sobota - trasa ok. 12 km

Trasa: Bogucin – Ligowiec (skrajem lotniska) – Jezioro Swarzędzkie – Antoninek (obok dworca PKP) – Nowy Młyn – Olszak – Jezioro Maltańskie (meta toru regatowego).
Wyjazd autobusem nr 73, z dworca MPK z Ronda Śródka o godz.10.00, powrót autobusem MPK
ok. godz. 15.00.
Zaprasza kol. Zbigniew KNAPIK.

21 marca 2007 r. - środa - o godz. 15.30 odbędzie się spotkanie Zarządu Koła, jak zwykle w gmachu Urzędu, w naszym pokoju organizacyjnym 4a.

Ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków i kosztów leczenia uczestnicy wycieczek załatwiają we własnym zakresie.

Serdecznie zapraszamy na nasze imprezy!