Komunikat Nr 3/2014

Poznań, dnia 18 września 2014 r.

Wycieczka piesza na trasie
Złotniki – Biedrusko

27 września 2014 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 12 km. Trasa przebiega przez poligon wojskowy. Pisemną zgodę na jej przejście organizator uzyskał od Komendanta Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych. Na trasie Pomnik Ofiar Faszyzmu w Łagiewnikach, odsłonięty 12.05.1968 roku ku czci pomordowanych przez Niemców mieszkańców wsi i okolicy oraz nieczynny cmentarz i ruiny późnogotyckiego kościoła w Chojnicy.
Wyjazd autobusem MPK linii nr 907 (strefa B) z Dworca Autobusowego na os. Sobieskiego o godz. 9:50. Powrót do Poznania na Rondo Śródka z Biedruska autobusem MPK linii nr 911 o godz. 14:22 lub o godz. 15:12.
Podane godziny odjazdów mogą ulec zmianie – prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na stronie internetowej.
Organizacyjnie przygotował i prowadzi kol. Stanisław Nawrocki.

Muzeum Literackie Henryka Sienkiewicza
po gruntownej przebudowie

4 października 2014 r. - sobota

Spotkanie w holu muzeum - Stary Rynek 84 o godz. 11:00. Wstęp wolny. Przewidziana zbiórka po 2,00 zł za oprowadzanie po muzeum przez przewodnika.
Organizacyjnie przygotował kol. Bogusław Kapczyński.

Spacer z przewodnikiem na trasie Kobylnica – Wierzenica - Kicin
„August Cieszkowski, Polak, Europejczyk, Wielkopolanin z wyboru.
W 200 rocznicę urodzin i 120 rocznicę śmierci”

11 października 2014 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 9 km. Spacer z Kobylnicy szlakiem żółtym do Wierzenicy. Przejście Aleją Filozofów do dworu, w którym od 1843 roku mieszkał August Cieszkowski. Dwór z 2 poł. XIX w., całkowicie odnowiony, pełniący obecnie rolę hotelu i ośrodka konferencyjnego. Spacer po parku wokół dworu i po Wierzenicy, w której poza dworem, znajdują się drewniany kościół św. Mikołaja z 2 poł. XVI w. i Ośrodek Terapeutyczny Caritasu.
Wyjazd pociągiem ze stacji Poznań Główny o godz. 10:48 do Kobylnicy. Powrót z Kicina autobusem Gminy Czerwonak linii nr 321/323 o godz.14:30 lub autobusem MPK linii nr 70 o godz. 15:17. W razie niepogody powrót z Kicina do Kobylnicy, skąd pociągiem o godz. 13:05 powrót do Poznania.
Organizacyjnie przygotowała i prowadzi kol. Aleksandra Juchacz.

Archiwum Archidiecezjalne
Pokaz unikatowego filmu z 1968 roku z koronacji obrazu Matki Boskiej w Cudy Wielmożnej – Pani Poznania z udziałem Karola Wojtyły

15 października 2014 r. - środa

Spotkanie przed wejściem do Archiwum Archidiecezjalnego przy ul. Ignacego Posadzego 2 o godz. 16:30.
Organizacyjnie przygotowała kol. Małgorzata Chylewska.

„Marianna i róże” – część trzecia
Poznań – Środa Wlkp. – Winna Góra – Miłosław – Bugaj – Gułtowy – Poznań

25 października 2014 r. - sobota

Wyjazd autokaru o godz. 8:00 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – od strony ul. Kościuszki. Powrót o godz. 18:00. Koszt wycieczki – dla członków Koła – 50 zł, dla sympatyków - 60 zł. W ramach kosztów: autokar, wstępy i posiłek.
Zapisy i opłaty przyjmowane są na środowych dyżurach (w gmachu „B” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – piwnica pok. 4A w godz. od 10:00 – 14:00 najpóźniej do 21 października 2014 roku.
Organizacyjnie przygotowała i zaprasza kol. Czesława Witkowiak, prowadzi pilot – krajoznawca kol. Maria Rogacka.

Zapalamy znicze - ku wspomnieniu tych co odeszli

15 listopada 2014 r. - sobota

Spotkanie przed bramą głównego wejścia na Cmentarz Junikowski o godz. 11:00. Zachęcamy członków Koła do uczestniczenia w zapalaniu zniczy koleżankom i kolegom pochowanym na tym cmentarzu.
Organizacyjnie przygotował i prowadzi kol. Zbigniew Knapik.

Mieszkanie – Pracownia Kazimiery Iłłakowiczówny
30-lecie placówki

22 listopada 2014 r. - sobota

Spotkanie w Mieszkaniu – Pracowni Kazimiery Iłłakowiczówny przy ul. Gajowa 4 m. 8 o godz. 11:00.
Organizacyjnie przygotował kol. Bogusław Kapczyński.

Centrum Turystyki Kulturowej TRAKT – Brama Poznania – ICHOT
Spacer po Ostrowie Tumskim z przewodnikiem i zwiedzanie wystawy

6 grudnia 2014 r. - sobota

Spotkanie w holu Centrum o godz. 10:00, zakup grupowego biletu na godz. 11:20, spacer po Ostrowie Tumskim, a następnie zwiedzanie sal ekspozycyjnych: Ogród, Woda, Złoto i Witraż oraz Kładki w Interaktywnym Centrum Ostrowa Tumskiego. Bilet grupowy – 8 zł od osoby (gdy grupa liczy co najmniej 10 osób). Bilety indywidualne: normalny 15 zł, ulgowy 9 zł.
Organizacyjnie przygotowała i prowadzi kol. Urszula Winiecka.

Czerwonak Osiedle – Dziewicza Góra – Owińska

13 grudnia 2014 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 11 km. Wyjazd pociągiem KW o godz. 9:10 z Dworca Głównego PKP w Poznaniu do Czerwonaka Osiedle. Powrót z Owińsk pociągiem o 12:49 (w Poznaniu o 13:10) albo autobusem Transkom z Owińsk do Śródki o godz. 12:41 lub 13:41.
Wszystkie podane godziny odjazdów i przejazdów mogą ulec zmianie – prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji na naszej stronie internetowej.
Organizacyjnie przygotował i prowadzi kol. Wojciech Czombik.

Wydział Teologiczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza

3 stycznia 2015 r. - sobota

Spotkanie w budynku A Wydziału Teologicznego przy ul. Wieżowej 2/4 na Zagórzu o godz. 10:00. Zwiedzanie budynku głównego z aulą, holem i kaplicą, budynku Seminarium Duchownego i ogrodu.
Organizacyjnie przygotowała: kol. Urszula Winiecka.

Bardzo prosimy członków i sympatykow Koła PTTK nr 86 o zgłaszanie e-mailami lub telefonicznie propozycji imprez na następny kwartał, nie później jednak niż dzień przed kolejnym zebraniem Zarządu Koła. W zgłoszeniach prosimy podać sposób realizacji imprezy oraz nazwisko osoby ją organizującej lub prowadzącej.

7 stycznia 2015 r. - środa - o godz. 16:00 - zebranie Zarządu Koła.