Komunikat Nr 1/2015

Poznań, dnia 7 stycznia 2015 r.

Pętla PST (os. Sobieskiego) – Kampus UAM Morasko – Umultowo – Las Moraski – Radojewo

17 stycznia 2015 r. - sobota

Wycieczka długości ok. 10 km. Spotkanie uczestników przy pętli tramwajowej PST na os. Sobieskiego na przystanku dla wysiadających o godz, 9:55.
Powrót z Radojewa autobusem ZTM nr 67 albo 911 o godz. 12:53, 13:17, 13:43, 14:07 do Ronda Śródka, albo autobusem ZTM nr 348 o godz. 13:04 do pętli PST na os. Sobieskiego.
W przypadku złych warunków pogodowych istnieje możliwość skrócenia trasy i powrotu autobusem z Moraska.
Uwaga: trasa może być błotnista.
Organizacyjnie przygotowuje i prowadzi kol. Wojciech Czombik.

Muzeum Archeologiczne
Wystawa czasowa – „Verba volant, scripta manent. Dawne formy zapisu”

7 lutego 2015 r. - sobota

Spotkanie w holu muzeum przy ul. Wodnej 27 o godz.11:00. Wstęp na wystawę . Przewidywana zbiórka pieniędzy dla oprowadzającego po wystawie. Wystawa pokazuje najdawniejsze systemy utrwalania informacji na podstawie unikatowych zabytków archeologicznych pochodzących z terenu Mezopotamii, Egiptu, Grecji i imperium rzymskiego.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Bogusław Kapczyński, oprowadza kurator wystawy

Teatr Wielki im.Stanisława Moniuszki – zwiedzanie gmachu

21 lutego 2015 r. - sobota

Spotkanie w holu głównym Teatru Wielkiego o godz. 13:00. Koszt zwiedzania od osoby 5 zł. Opłatę należy uiścić oprowadzającemu pracownikowi teatru. Na środowych dyżurach (w gmachu „B” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – piwnica pok. 4A w godz. od 10:00 – 12:00, tel. 61 85 41 511) - najpóźniej do dnia 11 lutego 2015 roku należy telefonicznie lub osobiście zgłosić swój udział w zwiedzaniu Teatru Wielkiego.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Urszula Winiecka.

Wędrówki bułgarsko – rumuńskie

26 lutego 2015 r. - czwartek

Spotkanie w klubie Oddziału Poznańskiego PTTK Winogrady na osiedlu Przyjaźni 5 d o godz. 18:00.
Opowiada i pokazuje zdjęcia nasz kolega z Oddziału Poznańskiego PTTK - Leszek Zagórski.

część 1 - Gruzja

5 marca 2015 r. - czwartek

Opowiadają i pokazują zdjęcia uczestniczki wyjazdu, w tym koleżanka Urszula Winiecka.

część 2 - Armenia

12 marca 2015 r. - czwartek

„Wiosna ach to ty”
szukanie z przewodnikiem śladów wiosny w Arboretum Kórnickim

11 kwietnia 2015 r. - sobota

Wiosenny spacer po Ogrodzie Dendrologicznym, a następnie szlakiem Wisławy Szymborskiej. Dla chętnych dalszy spacer wzdłuż Jeziora Kórnickiego.
Spotkanie na pętli autobusowej przy Rondzie Rataje, odjazd autobusem linii nr 560 (firmy KOMBUS) o godz. 9:30.
Planowany powrót do Poznania zależny od rozmiaru zrealizowanego programu. Możliwy o godz. 12:45, 14:00 lub 15:00.
Bilety autobusowe i do Arboretum w Kórniku każdy nabywa indywidualnie.
Podane godziny odjazdów mogą ulec zmianie – prosimy o sprawdzenie aktualnych informacji stronie internetowej.
Organizacyjnie przygotowuje i oprowadza kol. Aleksandra Juchacz.

Trzebiechów – Głogusz – Kalsk – Klępsk – Kosieczyn – Chlastawa – Rakoniewice

18 kwietnia 2015 r. - sobota

Wyjazd autokaru o godz. 7:00 sprzed gmachu Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – od strony ul. Kościuszki. Powrót o godz. 19:00. Koszt wycieczki – dla członków Koła – 65 zł, dla sympatyków - 75 zł. W ramach kosztów: autokar, przewodnicy, wstępy i obiad.
Zapisy i opłaty na środowych dyżurach (w gmachu „B” Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego – piwnica pok. 4A w godz. od 10:00 – 12:00 najpóźniej do 8 kwietnia 2015 roku.
Organizacyjnie przygotowuje kol. Urszula Winiecka, prowadzi pilot – krajoznawca kol. Maria Rogacka.

Bardzo prosimy członków i sympatyków Koła PTTK nr 86 o zgłaszanie e-mailami lub telefonicznie propozycji imprez na następny kwartał, nie później jednak niż dzień przed kolejnym zebraniem Zarządu Koła. W zgłoszeniach prosimy podać sposób realizacji imprezy oraz nazwisko osoby ją prowadzącej lub organizującej.

Uwaga: do odwołania dyżury w środę w godzinach od 10:00 – 12:00, piwnica Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego - pok. 4A, tel. 61 85-41-511.

25 marca 2015 r. - środa - o godz. 16:00 - zebranie Zarządu Koła.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych turystyką i krajoznawstwem do zostania członkiem bądź sympatykiem naszego Koła oraz do uczestniczenia w organizowanych przez nasze Koło imprezach.